Výběr typu venkovní sauny

Pobyt ve Vaší venkovní sauně by pro Vás měl být velmi příjemný zážitek. Aby tomu tak skutečně bylo, je nutné přihlédnout k tomu, jaký typ saunování bude právě pro Vás ideální.

Někdo hůře snáší prostředí finské sauny, někdo naopak upřednostňuje vyšší teplotu vzduchu ve finských saunách. Někteří lidé milují příjemné prohřátí v infrasauně bez nutnosti následného ochlazení. Další si naopak užívají výhod sauny kombinované, tedy sauny finské a infrasauny. Pojďme si tedy jednotlivé typy saun příblížit.

Finská sauna

Saunování ve finské sauně je intenzivní ozdravná procedura. Teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí 60 až 110 °C. Optimální teplota pro zahájení veškerých regeneračních procesů v tělě se udává okolo 95°C. Ve finské sauně se k ohřevu okolního vzduchu používají saunová kamna. Vybrat si můžete z kamen elektrických, nebo kamen na dřevo, které vytváří tu pravou finskou atmosféru.

Pro ty z Vás, kteří špatně snáší vysoké teploty, nebo v minulosti navštívili veřejnou saunu a necítili se při saunování příliš dobře, nebude pravděpodobně venkovní finská sauna to pravé.

Je však důležité zmínit, že lidský organismus je velmi adaptabilní. Je prokázáno, že jedinci, kteří první saunování ve finské sauně zvládali hůře, pocítili postupné zlepšení snášenlivosti horkého vzduchu s každou další procedurou až do plného komfortu.

Pokud Vás tedy zahradní finská sauna láká, ale nejste si zcela jistí, doporučujeme nejdříve několikrát navštívit veřejnou saunu a sledovat reakce Vašeho organismu.

Finská sauna není vhodná pro osoby s kardiovaskulárním onemocněním. V některých případech lze saunování ve finské sauně absolvovat. Nikdy však bez předchozí porady s lékařem.

Infrasauna

Při saunování v infrasauně je teplota okolního vzduchu výrazně nižší. Pohybuje se v rozmezí 40 až 60°C. V infrasauně nenajdeme klasická saunová kamna jako v sauně finské. Jak už název napovídá, o Vaše blaho se starají kvalitní infrazářiče vyzařující infračervené světlo v různých vlnových délkách pronikajícího do různých hloubek tělěsných tkání. V infrasauně nedochází k vyššímu nárůstu tělěsné teploty jako v sauně finské, proto lze dobu saunování výrazně prodloužit. Po prohřátí organismu v infrasauně není nutné následné ochlazení těla jako je tomu při tradičním finském saunování.

Obecně lze řící, že infrasauna je vhodná skutečně pro každého.

Kombinovaná sauna

Kombinovanou saunu lze právem považovat za naprostý ideál pro maximální regeneraci Vašeho organismu. Můžete využívat různorodé účinky a intenzitu saunování podle aktuální potřeby a bez omezení. Kombinovaná zahradní sauna je vynikajícím řešením pro rodiny, ve kterých každému členu rodiny vyhovuje jiný typ saunování.

Biosauna

Alternativou k tradiční finské sauně je biosauna. Teplota v biosauně se pohybuje mezi 50 až 60 °C a vzdušná vlhkost mezi 50 až 70%. Zatím co ve finské sauně vytváříme vlhkost vzduchu kropením vody na horké saunové kameny, v biosauně se o to postará parní generátor. Biosauna je tedy vhodná, obdobně jako infrasauna, pro ty, kteří hůře snášejí teploty finské sauny, avšak preferují vyšší vzdušnou vlhkost.

Ať už jste se rozhodli pro tradiční finskou saunu, infrasaunu, kombinovanou saunu, či biosaunu, nezapomeňte vše doladit do posledního detailu. Interiér venkovní sauny si můžete zpříjemnit různými doplňky pro nastolení dokonalé atmosféry a komfortu při saunování.

Na našem eshopu Prosaunu.cz myslíme na každý detail, proto u nás najdete širokou škálu doplňků pro Váš dokonalý prožitek ze saunování.