Rekonstrukce i kontrolní práce ve výškách bez jakéhokoliv rizika

Práce ve výškách je právem považována za bezkonkurenčně jednu z nejnebezpečnějších profesních oblastí vůbec. I když člověk může být trénovaný specialista, tak se zkrátka může stát, že se najednou něco pokazí a neštěstí je na světě.

Proto je tak dobré vždy v případě potřeby takových prací sázet na opravdu zkušené a kvalitní pracovníky z firem, kteří jsou připraveni i na ty nejhorší podmínky. Dvojnásob to platí, pokud jde navíc o konstrukční zásahy do budov ve výškách.

Práce na okapech a odvodňovacích prvcích

Mezi celkově nejčastější výškové práce se rozhodně počítají práce na strukturách jako jsou okapy a další svody ze střech. Především v blízkosti znečištění nebo stromů se mohou poměrně dost jednoduše ucpat a hrozit pak i kritickým poškozením střechy jako takové. Největší riziko je pak přímo pro lidi v okolí budovy. Proto jsou tyto práce ve výškách prováděny na denní bázi, aby nedocházelo k nepříjemnostem. K jejich realizaci je ale potřeba specialistů a kvalitního vybavení o všech možných prostředí.

Práce na komínech

Dalším důvodem k častým stavebním pracím jsou samotné komíny. Komíny musí během revizí podat vždy stoprocentní výkon. Pokud není komín stoprocentně čistý, nebo je dokonce výrazně poškozený, tak to může být zásadní problém. Proto jsou výškové práce na komínech velice časté hlavně s ohledem na začátek a konec topné sezony jako takové. Mimo samotných prací na komínech se pochopitelně počítají do této kategorie také úkony jako je jejich kompletní bourání, nebo budování otvorů pro vyzdění nově plánovaného komína.

Opravy fasád a dilatačních spojů

Výškové práce se často týkají také oprav fasád a takzvaných dilatačních spojů. Hlavně dilatační spoje jsou tématem, které se řeší často. Jedná se o spoje, které jsou na první pohled viditelné přímo na budovách. To je zcela správně, protože jsou zde spoje panelů. Často se tak hlavně výškové práce Praha otáčejí kolem oprav a údržby těchto výškových budov. Samotné opravy fasád pak pochopitelně mohou znamenat také samotné nátěry nebo dokonce vybudování úplně nové fasády podle klienta.