Jak vybrat cylindrickou vložku?

Nejde o nic složitého, ale je dobré vědět, jak na to. Když tedy někde ztratíte klíče nebo se k vám někdo vloupá, budete ihned vědět, podle čeho vybrat nový zámek.

V základu existují dva typy cylindrických vložek:

  • jednosměrná cylindrická vložka (lze zamykat jen jedním směrem; vhodné třeba do garáží nebo branek)

  • obousměrná cylindrická vložka (je možné zamykat oběma směry; vhodná i do vchodových dveří)

Klasická a bezpečnostní vložka

Zatímco klasická cylindrická vložka najde uplatnění ve sklepě nebo na dveřích kůlny, respektive všude tam, kde neschováváte žádné velké cennosti, bezpečnostní vložky používejte na vchodové dveře, garáže a do dalších důležitých objektů. Cylindrické vložky s ochranou 4, 5 a 6 patří k těm vůbec nejbezpečnějším, přičemž kategorie 5 a 6 se běžně neprodává. Tyto typy se používají jen u státních objektů nebo například v bankách.

Jak správně měřit?

Ještě je samozřejmě dobré znát rozměr cylindrické vložky. Nejprve musíte vědět, která strana je vnitřní a která vnější. Pak už si stačí vzít k ruce obyčejné pravítko a měřit. Změřte první vzdálenost – od středového otvoru pro upevňovací šroub až po vnější okraj vložky. Druhou vzdálenost naměřte od středového otvoru pro upevňovací šroub až po hranu kování z vnitřní strany.

Nechte si poradit od zkušenějších

Chcete si nechat poradit, jak vybrat správný zámek nebo vložku? Obraťte se na odborníky z Klíčového servisu. Mohou vám poradit, jaký zámek je pro vás ten pravý. Případně se podívejte na jejich e-shop. Jestliže na něm nenajdete odpověď, kterou hledáte, do firmy zavolejte nebo napište.

Klíčový servis poskytuje kompletní služby v oblasti výroby klíčů, autoklíčů i zabezpečení. Provádí tedy i montáže zabezpečení nebo servis zámků. Problém není ani nouzové otevření dveří a automobilů v Plzni a okolí.