Převod nemovitostí do digitální podoby ještě nikdy nebyl tak snadný!

Situace, kdy jedná developer společnosti nebo majitel o tom, jak by měla nemovitost vypadat v budoucnosti může znamenat spoustu problémů a procedur, které nesmíme podcenit. Mezi nimi rozhodně nesmíme zapomínat na to, že lidé, kteří platí celé projekty vždy chtějí mít jasnou představu o kýženém výsledku.

Dříve by to znamenalo nejspíše procházení budov a přesné ukazování toho, co kde by se dělo. Moderní technologie nám ale dávají možnosti, jak to můžeme realizovat i v případě, kdy neopustí jediná noha zasedací místnosti.

Přesné prezentace ve fotografiích

Pořídit dnes kvalitní fotografie nějakého prostoru není nic těžkého. Víceméně každý má v kapse mobilní telefon nebo něco podobného, co nám pomůže kdykoliv pořídit fotografie. Jenže pro potřeby projektů, grafických prací a kompletního přenosu nemovitosti nám běžné technologie nestačí. V tom případě přichází pastorizace objektu budov. Jedná se o metodu, kdy jsou s HDR kvalitou pořizovány snímky v panoramatickém módu. Přenos exteriérů i interiérů nemovitostí v opravdu ohromné kvalitě tak rozhodně není žádným problémem.

S přesností na centimetry

Představte si situaci, kdy naopak musíte počítat s tím, že budova už neodpovídá původnímu projektu, nebo potřebujeme porovnat stav statiky. V takovém případě nám mohou být původní plány často k ničemu. Tento problém ale efektivně řeší laserové 3D skenování. To nám dává ojedinělou možnost přenést celou nemovitost do extrémně přesného modelu. V takovém případě navíc můžeme počítat i s tím, co nám samotné plány nedají. A to s lehkými odchylkami, které jsou při stavbách naprosto normální.

Výsledná digitalizace dokáže ohromit

Někdo by na první pohled řekl, že s dnešními technologickými možnostmi je takový přístup k projektu už naprostou samozřejmostí. Jenže opak je pravdou! Zcela naopak se celá řada firem stále drží jednoduchý postupů a detailní digitalizace objektu budov ani dnes není standardem na každém rohu. To ale naopak dává do rukou firem, které se nebojí investovat do inovativních postup peníze, rozhodně velkou výhodu oproti konkurenci.