Nevíte, jakou technologii oplocení zvolit kolem vašeho pozemku? Poradíme s výhodami a nevýhodami těch nejpoužívanějších

Oplocení jako takové je velice důležité z mnoha ohledů. Poskytuje nám bezpečí, pevné vymezení pozemku, dostatek soukromí ale také může mít poměrně dost zásadní funkci z estetického pohledu. Ve světle celé řady takových možností tak pro nás může být velkým dilematem už jenom samotné vybírání správné technologie oplocení.

A to je také to, s čím vám dnes pomůžeme. Podíváme se rovnou na troje nejpoužívanější plotové technologie a řekneme si jejich výhody a nevýhody. A samotné rozhodnutí, to je pak už jenom na vás.

Hliníkové ploty jako designový vrchol

Pokud je pro vás tou nejdůležitější prioritou design, tak jsou moderní hliníkové ploty tím nejlepším, co vůbec můžete zvolit. Mají speciální povrchovou úpravu a dekor, které dokáží velice důvěrně imitovat celou řadu dřevěných materiálů nebo dokonce různé druhy kamene. Ve své podstatě jsou i velice jednoduché na instalaci. Jedinou nevýhodou tady ale může být cena, protože spoustu jiných technologií zajisté seženete za lepší peníze.

Klasické pletivové ploty

Zlatý střed jsou samotné pletivové ploty, které se ale kolem domů většinou používají v menších výškách, než jsou klasické dvoumetrové ploty užívané na zahrady a další. Základní výhodou je tady rozhodně cena, která je bezkonkurenčně nejmenší. Nevýhodou ale je, že plotové sloupky kulaté výsadby mají problém držet pozici, pokud nejsou zabetonované. A mimo toho jsou pomocí štípaček takové ploty jednoduše překonatelné. Takže neposkytují ani tak velké soukromí, ani bezpečí.

Kvalitní plotové zástěny

Jedná se o technologii, která se používá kolem průmyslových objektů. Už z toho samotného tak rozhodně vychází najevo to, že nepůjde o designově nejlepší řešení. Naopak půjde o řešení, které bude spíše nehezké na pohled. Jenže svařované panely dokáží nabídnout opravdu vysokou ochranu. Kvůli jemnému vzoru nenabízejí zástěnu, takže nezvyšují soukromí. Jakoukoliv ruční metodou se ale přes ně dostává opravdu extrémně těžce a rozhodně to nejde udělat rychle a nenápadně, jako kupříkladu u pletiv.


Tip pro vás: Široká nabídka plotů, betonových prvků pro zahradu