Milujete pokojové rostliny, ale nemáte čas se o ně starat? Tyto nepotřebují téměř žádnou péči

Rádi byste svoje bydlení živili zelení ve formě pokojových rostli, máte však obavu, že se o ně nebudete umět dobře postarat nebo vám chybí dostatek času? Ale to vůbec nevadí. Existují rostliny, které nevyžadují téměř žádnou péči. Které to jsou? Nechte se inspirovat.

Tchynin jazyk

Patří mezi sukulenty a vyžaduje pouze minimální péči. V nabídce naleznete různé varianty – zelenou, bílou, se světlými proužky a dokonce i žíhanou. Také se objevují i zakrslé verze. Tchynin jazyk je klasika, která se objevuje v různých interiérech. Nepotřebuje pravidelnou zálivku. Nemá rád tmu, jinak poroste téměř kdekoli.

Bromélie

Tato exotická (domovem jsou oblasti Ameriky) rostlina nabízí různé barvy svých nádherných květů. Bromélie také nevyžaduje žádnou velkou péči. Postačí minimální zálivka, kterou nalijete do jejího středu. Ten vytváří kalich. Bude se jí dařit v menším květináčku, do kterého vsypete propustný substrát. Umístěte jim tam, kam nebude dopadat přímé světlo.

Tilandsie – Kykatka

Tato pokojová rostlinka nepotřebuje dokonce ani substrát. Je ideální volbou i pro začínající pěstitele. Rostlinka se často pěstuje zavěšená na mechu. Můžete ji umístit do spirály vyrobené z drátku nebo na větvičku. Kořeny slouží rostlině pouze k tomu, aby se jimi přichytila. Nepotřebuje ani zálivku neboť vlhkost si bere ze vzduchu. Pokud máte v bytě více sucho, sáhněte do nabídky stříbřitě zbarvených variant.

Zamioklulkas

Jedná se o velmi nenáročnou pokojovku. Je velmi odolná. Je tvořená velkým množstvím drobných lístků a časem se vám nádherně rozroste. Miluje mírnější zálivku. Pokud občas zapomenete, nic se nestane. Jen dejte pozor, aby nezačala opadávat.