Máte místnost navíc? Udělejte z ní herní místnost

Herna – nebo jakýkoli jiný rekreační prostor – je skvělá výhoda, kterou můžete mít ve svém domě. A i když byste tam určitě mohli zastrčit pohovku a televizi a nazvat to den, existuje spousta dalších způsobů, jak s tím být kreativní a proměnit ho v prostor, ve kterém opravdu rádi trávíte čas. Inspirujte se těmito šest nápadů na hernu a pak se podívejte, co můžete vymyslet na základě vašeho rozpočtu a vašich zájmů.

Zábavné a neotřelé nápady na hernu

Jak velkou hernu zajdete, závisí na tom, k čemu ji hodláte používat a jak často, ale toto je prostor, kde můžete být opravdu kreativní a popustit uzdu své fantazii.

Pokud nevíte, co dělat, podívejte se na tyto nápady na herní místnosti a zjistěte, co vám zní zajímavě – nebo kombinujte různé funkce, které zní jako zábava. 

 1. Proměňte to ve filmovou místnost

  Nemusíte být miliardář, abyste si postavili své vlastní domácí kino. Proměňte jakoukoli hernu v impozantní centrum pro sledování tím, že investujete do pohodlného sezení a velké televize nebo projektoru a poté přidáte další výhody, jako je výrobník popcornu, mini lednička sodovky a stanice na sladkosti. Nejen, že budete mít filmové útočiště přímo ve svém domě, ale také se nebudete muset po celou dobu představení potýkat s cizími lidmi, kteří si šeptají a posílají SMS.

 2. Udělejte to pro rodinu

  Máte malé děti? Udělejte ze své herny speciální místo pro hraní a zároveň ji uchovejte zábavnou i pro dospělé. Nastavte úložiště pro hračky, zejména ty velké, hlasité nebo jinak objemné hračky, které nechcete, aby zabíraly místo v centrálních obytných částech vašeho domova. Pak určete oblast pro zábavné věci, které mohou dělat všichni společně, jako jsou deskové hry a hádanky. Je to ideální místo pro rodinné herní večery, a to vše při zachování toho, aby vám všechny tyto předměty nezaneřádily dům .

 3. Založte si umělecké studio

  Některé z nejlepších nápadů na herny vůbec nezahrnují hry. Příklad: označení prostoru jako de facto uměleckého studia, kompletního se všemi zásobami, které byste mohli potřebovat, abyste mohli využít svého vnitřního umělce. Postavte stojan stojanu a také stůl pro kreslení a skicování. Nezapomeňte také zahrnout spoustu úklidových pomůcek, včetně několika opakovaně použitelných plátěných plachet, které můžete odložit, pokud se věci chystají zaneřádit.

 4. Postavte si svůj vlastní sportovní bar

  Ukažte svou lásku svému oblíbenému týmu a navrhněte místo, kde můžete sedět a relaxovat během hry tím, že proměníte svou hernu v osobní sportovní bar. Nemusíte stavět skutečný bar (ačkoli byste určitě mohli, pokud chcete). Místo toho si to udržte v rozpočtu tím, že ozdobíte téma svého týmu a poté přidáte cokoli, co máte rádi v době hry, jako je pohodlné sezení, TV s plochou obrazovkou a chladič na nápoje. Bonusové body za další rekreační barové aktivity, jako je vzdušný hokej nebo kulečníkový stůl .

 5. Vytvořte degustační místnost

  Pokud hledáte sofistikovanější nápady na hernu, co tak z ní udělat svou vlastní degustační místnost? Dejte do lednice na víno – nebo, pokud jste opravdu nadšenci, jděte do toho a nechte si postavit vinný sklípek. Poté dejte na místo pro uložení sklenic a degustační prostor s barovým stolem a stoličkami. Použijte jej jako místo, kde si můžete užít svou sbírku, a pozvat přátele na večírky s ochutnávkou vína a sýrů.

 6. Navrhněte si ráj pro hráče

  Pokud dáváte přednost videohrám před deskovými hrami, pak se to ve vaší herně jistě může projevit. Kromě toho nejnutnějšího, jako je televize nebo monitory, herní konzole a úložiště her, si pořiďte herní křesla a skvělé osvětlení, abyste vytvořili prostor, kde se můžete celé hodiny kochat svými oblíbenými hrami. Protože občerstvení je nutností, nastavte si také mini ledničku, která bude plně zásobena všemi vašimi oblíbenými.

Rychlé tipy pro vytvoření epické herny

Rozhodně máte spoustu možností, pokud jde o to, co dělat se svou hernou, ale stejně jako u každé oblasti ve vaší domácnosti je důležité vyvážit to, čeho chcete dosáhnout, s tím, co je skutečně možné. Zde je několik rychlých tipů, které vám pomohou zajistit, že budete pro svůj prostor činit chytrá rozhodnutí.

 • Zvažte svůj rozpočet. Práce s omezeným rozpočtem neznamená, že se musíte vzdát propracovanějších nápadů na hernu (dobře, možná krytý bowling nepřipadá v úvahu). Ale to znamená, že budete muset strategicky utrácet své peníze. Pokud je váš rozpočet napjatý, zaměřte se nejprve na velké položky vstupenek a pak časem přidejte prostor.
 • Zvažte velikost prostoru. Pokusit se vejít příliš mnoho do malého prostoru povede k tomu, že herní místnost bude spíše chaotická než odpočinková. Pracujte s tím, co máte, aniž byste tam toho nacpali příliš mnoho, a ujistěte se, že máte dostatek úložného prostoru pro menší předměty.
 • Zvažte zvukovou izolaci. Ať už používáte hernu ke sportu, filmům nebo skutečným hrám, může být dobrý nápad zavést nějakou zvukovou izolaci, abyste mohli být nahlas, aniž byste se museli obávat, že všechen ten zvuk unikne do zbytku vašeho domu. Nechcete-li dělat žádné skutečné odhlučnění, můžete hluk pomoci tlumit alespoň zvukově izolačním nátěrem, stejně jako koberečky nebo koberci jak v herně, tak v místnosti nad ní.

Vaše herna může být taková, jakou ji chcete mít. Inspirujte se výše uvedenými nápady na hernu a navrhněte prostor, který bude skvělým doplňkem vašeho domova – a perfektním místem pro radost z vašich oblíbených aktivit. Je těžké udělat chybu, když je vaším hlavním cílem zábava a relaxace, takže buďte kreativní a uvidíte, jak daleko to můžete dotáhnout.