Jak odstranit běžné domácí pachy

Nikdo nechce bydlet nebo navštěvovat dům, který zapáchá. Zatuchlina, kouř, pachy domácích mazlíčků a další čichové spouštěče mohou okamžitě vypnout každého, kdo vstoupí. Naštěstí můžete odstranit většinu nepříjemných pachů – od cigaretového kouře až po zatuchlost – bez velkého úsilí a nákladů.

Kouř

Ať už jde o cigarety, jiné tabákové výrobky nebo malý požár, zápach kouře lze jen těžko zakrýt. Začněte tím, že otevřete okna a pustíte dovnitř čerstvý vzduch. Krabička nebo dvě jedlé sody umístěné v každé postižené místnosti mohou také pomoci odstranit zápach z oblasti. Zatímco se místnost vyvětrá, vyperte závěsy, přikrývky, povlečení a další látky. Poté pomocí vysavače nebo napařovače vyčistěte čalounění, matrace a koberec. Nakonec všechny tvrdé povrchy otřete směsí jednoho dílu octa a pěti dílů teplé vody.

Pořád cítíš kouř? Zvyšte své úsilí pomocí komerčních produktů. Zep vyrábí eliminátor zápachu speciálně navržený k odstranění zápachu kouře. Pokud zápach přetrvává i po použití těchto komerčních produktů, mohl proniknout do barvy domácnosti, stěn, koberců nebo kobercové podložky. Než utratíte peníze za jejich výměnu, zvažte najmutí profesionála, který určí problémové oblasti.

Vaping pachy

Když uživatel vapu vydechne, vyloučí stopová množství aromatických aromatických částic. Postupem času se tyto částice hromadí a zápach se stává zřejmým. Aby toho nebylo málo, nosným kapalinám (propylenglykol a glycerin) trvá týdny, dokonce měsíce, než se odpaří, takže jakmile ucítíte zápach z výparů, řešení není tak jednoduché, jako otevřít okno a místnost vyvětrat. Místo toho můžete většinu zápachu odstranit otřením tvrdých povrchů místnosti vlhkým hadříkem.

Pokud vapujete, dělejte to pouze v dobře větrané místnosti a často vysávejte. Můžete také investovat do čističky vzduchu. Toto úsilí snižuje pravděpodobnost, že se částice usadí na površích vašeho domova. Chcete-li dále snížit riziko přetrvávajícího zápachu, vyhněte se štiplavějším příchutím, jako je vanilka, jahoda, banán, žvýkačka a čokoláda. Místo toho se rozhodněte pro mátu, citrusové plody nebo květinové vůně.

Domácí mazlíčci

Pachy domácích mazlíčků, které jsou obvykle způsobeny močí nebo výkaly, mohou být větší výzvou k odstranění. Nejenže se závadná látka dostane do koberce, ale může proniknout i do podložky. Pokud vlastníte domácího mazlíčka , který má nehodu, okamžitě místo vyčistěte, abyste předešli zápachu. U moči osušte místo papírovou utěrkou nebo ručníky. U fekálních látek seberte.

Jakmile je místo vyčištěné, posypte ho jedlou sodou a vysajte. Ještě lépe, mějte po ruce enzymatický čistič pro domácí mazlíčky . Enzymy ve skutečnosti „sežerou“ pachy a skvrny. To by mělo odstranit zápach.

Enzymové čističe jsou také vaší nejlepší volbou pro kumulativní pachy domácích mazlíčků. V některých případech, zejména při práci s kočičí močí, nebudou fungovat ani enzymatické čističe. Moč může být na stěnách nebo může prosáknout kobercovou podložkou a do betonového základu. Přinejmenším možná budete muset vyměnit koberec a podložku, abyste se zcela zbavili zápachu.

Shnilá vejce

Přestože je zemní plyn bez zápachu, plynárenské společnosti jej kombinují s chemikálií, merkaptanem, která mu dodává silný zápach zkažených vajec nebo síry, aby upozornila majitele domů na potenciální únik. Pokud ucítíte zápach zkažených vajec, okamžitě vyklidte svůj domov a zavolejte na dálku do plynárny pomocí mobilu nebo sousedova telefonu. Plynárenská společnost pak může určit, zda zápach naznačuje skutečný únik plynu.

Pokud dostanete od plynárenské společnosti vše jasné, může být viníkem vaše odpadní potrubí. Vlasy, vlákna a zachycené nečistoty hluboko uvnitř potrubí mohou produkovat páchnoucí anaerobní bakterie, které napodobují síru. Chcete-li se zbavit zápachu, jednoduše nalijte bělidlo do odpadu.

Plesnivost

Sklepy, ložnice a další prostory, které nedostávají mnoho světla, mohou vyvinout zatuchlý zápach ze spór plísní . Nejlepší způsob, jak zbavit svůj domov zatuchlých pachů a plísní, je použít ozónový stroj , který dokáže zabíjet bakterie, plísně a viry. Ozón je však nebezpečný pro dýchání a nikdy by se neměl používat, pokud jsou přítomni lidé, zvířata a plány. Z tohoto důvodu je obvykle bezpečnější najmout si profesionála, než se ho pokoušet používat sami.

Alternativně smíchejte ¼ čajové lžičky hřebíčkového oleje se 2 litry teplé vody a místnost bohatě postříkejte. Pokud objevíte plíseň, nastříkejte ji přímo. Směs zabije plíseň do 48 hodin a zápach se rozptýlí o několik dní později. Možná budete chtít během tohoto procesu ponechat všechna okna otevřená pro větší čerstvost.

Mokrý pes

Zatuchlý zápach, který vám připomíná mokrého psa, může naznačovat napadení krysami, myšmi, veverkami a jinými hlodavci. Tito škůdci za sebou zanechávají zatuchlý zápach, ale můžete také zachytit závan jejich moči. Pokud máte podezření, že tato zvířátka jsou zdrojem zatuchliny, kterou cítíte, jako další důkaz zkontrolujte trus, ohlodané dráty nebo roztrhané balíčky. Poté zavolejte škůdce, aby váš domov rychle a efektivně zbavili napadení.

Hlodavci nejsou jedinými škůdci, kteří vydávají zřetelný zápach. Švábi mají štiplavou, mastnou pižmovou vůni. Obvykle se na ni nedostanete, pokud nemáte zamoření, ale pouze jedna plotice z určitých plemen může vydávat znatelný zápach. Opět zavolejte firmu na škůdce, aby váš domov zbavila plotic a jejich zápachu.

Kuchyňské pachy

Kuchyně mohou být ohromujícím zdrojem domácích pachů , od štiplavých jídel až po odpadky v odpadu. Pokud ten váš potřebuje osvěžit, začněte s lednicí. Vyhoďte všechno jídlo, které je zastaralé nebo se pokazilo. Poté otřete stěny chladničky zředěným roztokem octa. Přejděte k mikrovlnné troubě a vytřete její vnitřek větším množstvím roztoku octa.

Můžete si zakoupit komerční čistič, který projde myčkou nebo otřete její stěny zbývajícím roztokem octa. Poté vyčistěte filtr myčky a namočte jej. Vnímáte zápach kolem kuchyňského dřezu? Pravděpodobně je to odvoz odpadu. Vyhoďte nějaké kostky ledu a citrusové klínky do odpadu a spusťte drtič odpadu, abyste získali čistou a svěží vůni.

Než ukážete svůj domov, dejte své kuchyni příjemnou vůni tím, že do hrnce s vodou přidáte lžičku muškátového oříšku a lžíci skořice a necháte na sporáku vařit. Nebo přidejte snítku rozmarýnu, šťávu z poloviny citronu a trochu vanilkového extraktu do pánve s vodou.

Náhodné pachy

To, že nemůžete určit zdroj konkrétního zápachu, neznamená, že s ním musíte žít. Abyste se těchto náhodných pachů zbavili, kupte si sáček obyčejného dřevěného uhlí a umístěte několik briket do nádoby za nábytek, pod postele, do skříní nebo na jiná strategická místa v místnosti. Také neuškodí otevřít okna a vpustit dovnitř čerstvý vzduch.

Samotné dřevěné uhlí by mělo zmírnit, ne-li úplně odstranit, nepříjemný zápach. Pokud ne, vyperte všechny látky v místnosti a otřete všechny tvrdé povrchy octem a teplou vodou. Zkuste také vysát. Pokud si stále všimnete zápachu, najměte si profesionální společnost na odstraňování zápachu, která problém vyřeší.