Co je to dřevostavba a proč jsou v našich končinách tak úspěšné?

Dřevostavby jsou ve stavitelství odedávna velice známým pojmem. Patří mezi vůbec první obydlí, která si lidé začali stavět. Dnes už jsou ale standardy, které vám dokáží dřevostavby nabídnout, opravdu na jiné úrovni.

A to na takové, že i když se bavíme o dřevostavbě, tak máme na mysli domov, co dokáže být slušným konkurentem i mnohem modernějším a dražším řešením výstavby nemovitostí. A přesně proto se také dřevostavbám dnes podíváme podrobněji „na zoubek“.

Stoprocentní možnost personalizace

Personalizované nemovitosti jsou dnes již naprostým základem. Lidé si nedokáží už představit, že by kupovali nemovitosti, které jsou jedna s druhou naprosto totožné a není zde možnost je upravit podle vlastních představ. Leč jsou různé druhy velice podobných projektů a druhů nemovitostí, tak práce „přes kopírák“ už rozhodně není standardem. Zcela naopak vám nabízí projekt dřevostavby na klíč možnost, jak získat domácnost s opravdu geniálním zaměřením přesně na vaše potřeby!

Více pater není problémem

Pro spoustu lidí je jedním z největších dilemat to, jestli je lepší stavět rozsáhlejší pozemní nemovitost, nebo naopak nemovitost vystavět do pater. Standardně bývá výstavba patrové nemovitosti o něco málo dražší, ale rozdíl je zde opravdu minimální. Na druhé straně vám projekt patrové dřevostavby nabídne to, co vám přízemní budovy jen tak nedají. A to je mnohem lepší hospodaření s teplem a energií v domácnostech. To se vám tak může stát velkou výhodou, která se vám v průběhu let vrátí v podobě příjemné úspory.

Co vůbec dělá z dřevostavby dřevostavbu?

Pod pojmem dřevostavba si jednotliví lidé určitě představí nemalé množství velice individuálních možností. Mezi nimi například mohou být i kompletně dřevěné nemovitosti, takzvané roubenky. Pravdou je, že jde opravdu technicky o dřevostavbu. Nemusí to tak být ale vždy, a tak moc striktně. Zcela naopak projekt dřevostavby znamená nemovitost, kde je část konstrukce řešena dřevěnými trámy. To tak znamená, že sice můžeme mít kompletně dřevěnou nemovitost, ale stejně tak může být dřevěná jenom její zanedbatelná část.

Rozcestník projektů: