Vytvořte si příjemné klima pro bydlení. Pomůže vám zelená střecha

Každý z nás chce bydlet v co nejpříjemnějším prostředí. Příjemné klima poskytuje zelená střecha.

Co je zelená střecha?

Zelená střecha je nejen atraktivní, ale i úsporná a ekologická. Není to však žádná novinka. První zelené střechy se objevily už ve starobylém Babylonu. První konstrukční řešení vznikla v Evropě. V současné době představuje zelená střecha oblíbený izolační prvek, který je designový, ekonomický a ekologický zároveň. Zelená střecha je pokrytá substrátem, který je určený pro rostliny, stromy a keře. Zelené střechy svépomocí nejsou ničím neobvyklým.

Jaké výhody poskytuje zelená střecha?

Pomůže vám zlepšit životní prostředí, sníží množství hluku a prachu, šetří energii a finanční prostředky za ní vynakládané, zvyšuje biodiverzitu a v neposlední řadě představuje atraktivní estetický prvek. Na její pořízení můžete získat finanční prostředky z dotačního programu Nová zelená úsporám. Zelená střecha cena tak bude velmi příznivá.

Zelená střecha zlepšuje mikroklima – zeleň, která je její součástí, zlepšuje kvalitu vzduchu, ve kterém je vyšší vlhkost, nižší množství smogu a prachových částeček. Poskytuje lepší kvalitu vzduchu a to díky fotosyntéze zelených rostlin. Snižuje hlučnost díky přirozeným izolačním vlastnostem. Poskytuje více prostoru pro přírodu a relaxaci. Navrací zeleň do měst a střechám vtiskává novou tvář a sociální charakter.

Prostoru, na kterém je umístěná, dodává tepelnou stálost. Může snižovat teplotní výkyvy v letním i zimním období. Během léta funguje jako přírodní klimatizace, bydlení v betonových a cihlových budovách dělá snesitelnější.

Zelená střecha odlehčí kanalizačnímu systému, neboť efektivním způsobem hospodaří s vodou. Pomáhá snižovat odtok vody minimálně o polovinu. V neposlední řadě je to originální estetický prvek.

Specialistou na prodej a realizaci zelených střech je společnost Ekrost.


Tip: Pro spolehlivé a přesné měření vlhkosti ve vašich vzorcích se spolehněte na analyzátory vlhkosti Sartorius. Více informací naleznete na https://sartorius.cz/kategorie-produktu/analyzatory-vlhkosti/