9 barev, díky kterým bude místnost vypadat větší

Žít v malém domě? Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit vizuální vzhled vašeho prostoru, i když nemůžete zvětšit svou skutečnou plochu. Patří sem široká škála barev, díky nimž místnost vypadá větší – a také větší . Chytrým výběrem barevných schémat vašeho domova můžete vytvořit iluzi většího prostoru a pomoci lépe využít prostor, který máte, což je docela působivý výkon pro snadné, pro začátečníky přátelské kutily, které vám pravděpodobně nezaberou. dokončit více než víkend nebo dva.

Pokud byste chtěli větší pokoj, ale nemáte ve svém rozpočtu kompletní rekonstrukci, držíme vám záda. Zde je devět barev, díky kterým vypadá místnost větší, plus některé další užitečné tipy, které vám mohou pomoci zvětšit velikost vašeho prostoru, když nemůžete, víte, ve skutečnosti zvětšit velikost vašeho prostoru.

I při nejlepší vůli může výběr špatné barvy pro malou místnost vyvolat pocit uzavření a klaustrofobie. Ve skutečnosti často nechápete plný dopad barev ve vašem domě, dokud nepracujete strategicky s paletou barev – nebo si náhodně nevyberete barvu, která poskytuje opačný efekt, než jste chtěli dosáhnout.

Nejlepší barvy pro malé místnosti jsou ty, které pracují jak s přirozenými obrysy prostoru, tak s dostupným přirozeným světlem a poskytují vizuální transformaci, která dává dojem, že je zde více prostoru, než ve skutečnosti je. A i když se často má za to, že světlé barvy jsou správnou volbou, když to chcete udělat, nejste tak omezeni, pokud jde o barvy, díky kterým bude místnost vypadat větší. 

 1. Bledě modrá

  Bledě modrá je jemný odstín, který nabízí uklidňující a uklidňující dotek každé místnosti. Funguje také tak, aby se místnost cítila větší, zejména v kombinaci s jinými světlými barvami na stropě, obložení a dveřích.

 2. Tmavě modrá

  Pokud byste se svou modrou raději tmavli, zvažte tmavě modré odstíny jako námořnická a indigová. Při rozumném použití – například na akcentní stěně, s blokováním barev nebo v kombinaci s podobně barevnými akcenty – mohou tyto syté tóny zvýšit drama vašeho prostoru a ve výchozím nastavení jeho smysl pro velikost.

 3. Jemná černá

  Když už mluvíme o použití vznešenosti k přidání iluze větší velikosti, jemná černá toho může dosáhnout také, zejména v místnostech orientovaných na sever, kde nedostatek přirozeného světla může snížit přitažlivost jasně bílé.

 4. Studená šedá

  Šedá v různých odstínech je další skvělou náhradou za bílou, i když když uvažujete o velikosti místnosti, zvolte studený odstín , abyste přidali jas a hloubku, zejména v místnostech, které dostávají pouze mírné množství světla.

 5. Světle zelená

  Dokonalá světle zelená může rychle otevřít váš prostor a zároveň poskytnout uklidňující aspekty podobné světle modré. Pro aktualizovaný vzhled se rozhodněte pro tlumený šalvěj nebo mechový tón namísto tradičního.

 6. Taupe (tmavě šedohnědá barva)

  Když máte pochybnosti, s neutrálními barvami obvykle neuděláte chybu – a to včetně taupe. Jedna ze světlejších neutrálních barev, taupe, má jedinečnou schopnost, aby se místnosti zdály rozlehlejší, než ve skutečnosti jsou, a přidává do procesu jen ten nejjemnější náznak barvy.

 7. Levandulová

  Není to sice tradiční, ale levandule je tlumený odstín s odvážnou přitažlivostí a dodává vašemu prostoru závan čerstvého vzduchu – plus iluzi větších čtverečních stop. Ztlumte to tím, že se budete držet chladnějšího odstínu, nebo jděte do tepla, pokud by váš pokoj potřeboval trochu více útulnosti.

 8. Růžová

  Růžová je nečekaný, ale inspirující neutrální odstín, který nabývá téměř broskvového odstínu v místnostech, kde chybí přirozené světlo. Doplňte jej dalšími, konzervativnějšími neutrálními barvami, jako je béžová a bílá, abyste dosáhli rovnováhy, a měli byste skončit s místností, která se bude zdát větší a jasnější než dříve.

 9. Ostrá bílá

  Byli bychom lhostejní, kdybychom z tohoto seznamu barev vynechali bílou, díky nimž je místnost větší. Jak již bylo řečeno, bílá není pro tento účel spolehlivá a v jinak tmavé místnosti může vypadat fádně (a mít opačný efekt). Držte se ostrého odstínu a udržujte ho jasný a vzdušný s přírodními dřevěnými akcenty a spoustou rostlin, případně s zvýrazněním nebo dvěma barvami.

Další kreativní způsoby, jak zvětšit místnost pomocí barvy

Způsob použití barvy v místnosti může být stejně důležitý jako to, jaké barvy zvolíte, aby místnost vypadala a působila větší, než je. Vyzkoušejte tyto techniky, abyste rozšířili svůj prostor a co nejlépe využili dostupnou plochu.

 • Namalujte akcentovou zeď. Akcentní stěny slouží de facto jako ústřední body v místnosti. Mohou také dodat další rozměr prostoru, který to potřebuje. Můžete si vybrat, zda vymalujete jednu akcentní stěnu, nebo ji smícháte tak, že dvě stěny vymalujete tmavším odstínem a dvě stěny světlejším odstínem v rámci stejné skupiny barev. Dobrým pravidlem je, že zvýrazňující stěnu (nebo zdůrazňující stěny) držte na dlouhých stěnách v místnosti a lehčí s kratšími stěnami.
 • Natřete strop. Pokud chcete do místnosti přidat iluzi výšky, podívejte se nahoru. V menších místnostech může nátěr stropu světlou barvou umocnit celkový dojem z prostoru. A nemusí to být ani odstín bílé. Obraťte tradici na hlavu použitím ostré bílé na stěnách a ozdobte strop s barevným nádechem.
 • Zvažte povrchovou úpravu. Světlé barvy mají vlastní odrazivost, a proto mohou místnost zvětšit. Dalším způsobem, jak toho dosáhnout – nebo jak posílit již tak zvětšující efekt světlé barvy – je použít místo matné skořápky, satén nebo pololesklý lesk.
 • Nekombinujte tmavé barvy se světlým lemováním. Může se to zdát v rozporu se vším, co jste se naučili o malování pokoje , ale zůstaňte s námi zde. Spárování tmavých barev s bílým nebo jiným světlým lemováním vytváří vizuální hranici, která rozseká prostor a udržuje jej malý. Tmavě zbarvené lemování však nezpůsobuje vizuální bariéru a udržuje oko v pohybu po místnosti, díky čemuž se cítí větší, než ve skutečnosti je.

Některé věci, které budete chtít mít na paměti při výběru a výběru barev a technik nátěru, které vám pomohou zvětšit váš prostor, zahrnují to, jakým směrem směřují vaše okna (východ a západ vám poskytnou nejpřirozenější světlo, zatímco sever a jih budou mít opačný efekt), a také jaké další barevné akcenty v místnosti máte. Nepořádek – ať už ve formě skutečných věcí nebo příliš mnoha odstínů – se ve vašem prostoru uzavře, zatímco jeho otevření pomocí monochromatické palety může fungovat ve váš prospěch.