Výběr nejlepší barvy pro ocelové dveře

Natírání vchodových dveří může vašemu domovu dodat velkou přitažlivost , ale pokud je to ocel, budete na to chtít jít trochu jinak, než kdybyste to byli ze dřeva nebo laminátu. Dobrá zpráva: nejlepší barva pro ocelové dveře je podobná té, kterou byste použili pro většinu jiných projektů domácího malování, i když budete chtít mít na paměti některé velmi specifické faktory, když se podíváte na své možnosti.

Zde je to, co byste měli vědět, než se do toho pustíte, abyste si mohli vyzvednout ty správné zásoby a zajistit, aby vaše ocelové dveře skončily s atraktivním a trvanlivým povrchem.

Jaký je nejlepší nátěr na ocelové dveře?

Většina barev funguje dobře na kov při správném procesu nanášení a měli byste mít dobré výsledky s většinou vysoce kvalitních druhů, včetně akrylových barev na vodní bázi (také nazývaných latexové barvy) a olejových barev (také nazývaných barvy na bázi rozpouštědel. ). Hledejte barvu, která je odolná proti korozi a vyblednutí a která je vhodná pro použití na venkovní dveře.

Profesionálové často používají na kovové povrchy barvy na bázi oleje, protože jsou pro tuto práci nejodolnější. Tyto typy barev jsou však toxičtější než jejich protějšky na vodní bázi a vyžadují delší dobu schnutí a náročnější proces čištění.

Je na vás, abyste se rozhodli, na co se chystáte a co je ve vašich dovednostech jako kutil, ale zde je rozpis výhod a nevýhod obou typů, které vám pomohou s výběrem.

Vodou ředitelné (aka akrylové nebo latexové) barvy na kov

Klady

  • Rychlé schnutí
  • Snadno se s ním pracuje
  • Méně toxické
  • Rychlý úklid
  • Není náchylný k vyblednutí

Nevýhody

  • Není plně odolný proti korozi
  • Časem méně odolné

Olejové barvy na kov

Klady

  • Vysoce odolný proti korozi
  • Velmi odolný

Nevýhody

  • Rychleji vyblednout
  • Dlouhá doba sušení
  • Vyšší toxicita

Všechny tyto faktory je třeba mít na paměti, když se pustíte do svého projektu. Pokud se rozhodnete pro barvy na bázi oleje, natírejte ocelové dveře v dobře větraném prostoru (nejlépe venku) a noste ochranné pomůcky, jako je maska ​​a rukavice.

Tipy pro výběr barvy na kovové dveře

  • Nalepte barvu na dveře . Nejlepší nátěr na ocelové dveře obvykle nebude váš standardní interiérový nebo exteriérový nátěr, protože opět chcete složení, které bylo optimalizováno tak, aby odolalo korozi a vyblednutí. Rust-Oleum nabízí několik dobrých možností, stejně jako mnoho dalších populárních značek.
  • Nešetřete na kvalitě. Toto jsou vaše vstupní dveře, což znamená, že je uvidí každý, kdo projede kolem vašeho domova. Stojí za to utrácet trochu za kvalitu, protože je to tak důležitá součást širší přitažlivosti vašeho domova. Naštěstí je to malá plocha a pár vrstev barvy by mělo stačit, takže pravděpodobně nebudete potřebovat víc než litr.
  • Zvažte své klima. Čím většímu opotřebení budou vaše ocelové přední dveře pravděpodobně čelit, tím větší odolnost budete potřebovat ve svém laku. Pokud jsou vaše dveře vystaveny silnému východnímu slunci, například, nebo pokud máte tendenci mít vysokou vlhkost, zohledněte je při výběru správné barvy pro váš projekt.
  • Nezapomeňte na závěr. Stejně důležitý jako typ a barva vašeho laku je jeho povrchová úprava. Satén nebo pololesklý lesk jsou dobrou volbou pro ocelové přední dveře, protože kromě toho, že mají pěkný lesk, nevykazují škrábance nebo škrábance tak snadno jako plochý nebo vaječný povrch.

Další potřeby, které potřebujete k nátěru ocelových dveří

Výběr té nejlepší barvy pro ocelové dveře je jedna část procesu, ale není to jediná věc, kterou budete chtít v obchodě určitě pořídit. Toto jsou další položky, které budete potřebovat.

Sada nářadí – I když není nutné, abyste dveře zcela vyjímali z rámu, abyste je mohli nalakovat, je to důležitý krok, pokud chcete dosáhnout optimálních výsledků. Mějte s sebou základní sadu nástrojů , abyste mohli vyjmout panty a hardware, a nezapomeňte všechny díly, které odstraníte, uložit společně do sáčku nebo krabice, abyste je později snadno našli.

Odmašťovač – Používá se k přípravě vašich ocelových dveří na lakování tak, že nejprve odstraníte z povrchu všechny mastné nebo olejové skvrny.

Odstraňovač nátěrů nebo horkovzdušná pistole – Pokud jsou vaše kovové dveře již natřené, budete je chtít před přidáním nových vrstev odstranit. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, pracujte pomalu a s jemnou rukou, abyste omylem nepoškrábali nebo jinak nepoškodili ocelový povrch pod.

Brusný papír – Broušení je klíčové, i když natíráte ocelové dveře, které předtím nebyly opatřeny nátěrem. Použijte jemný brusný papír se zrnitostí 400 nebo kolem 400 a lehkým dotykem jemně otřete vnější povrch.

Vícevrstvý základní nátěr – I ten nejlepší nátěr na kovové dveře může dojít tak daleko, pouze pokud si nenajdete čas na základní nátěr. Vícepovrchový základní nátěr bude fungovat s barvami na vodní i olejové bázi a poskytne vám dobrý povrch, ze kterého můžete začít – jen nezapomeňte zkontrolovat pokyny na plechovce a nanést dostatek vrstev (a nechat základní nátěr zcela zaschnout mezi).

Další obecné malířské potřeby, které budete potřebovat pro lakování ocelových dveří:

  • Malířská páska
  • Malířský váleček (ne větší než 3/8” vlas)
  • Šikmý štětec
  • Podnos s válečkem

Nezapomeňte také na ochranné pomůcky. Budete chtít brýle a masku na broušení, stejně jako stejné položky plus rukavice, pokud plánujete používat barvy na bázi oleje.

Pro čištění štětců a válečků postačí mýdlo a voda pro barvy na vodní bázi, ale k odstranění olejové barvy budete muset použít speciální chemická rozpouštědla.

Nejčastější dotazy týkající se lakování ocelových dveří

Pokud jste nikdy předtím nenatírali kov, můžete být opatrní při řešení tohoto projektu sami. Abychom vám pomohli, máme pro vás několik rychlých odpovědí na běžné otázky týkající se lakování ocelových předních dveří, včetně některých důvodů, proč byste měli raději zavolat profesionála.

Mohu použít vnitřní barvu na ocelové dveře?

Technicky ano v tom, že bude dodržovat, ale nenabídne vám nejlepší dlouhodobé výsledky. Použijte venkovní barvu, nebo ještě lépe, barvu, která je speciálně vytvořena pro lakování kovových povrchů, včetně dveří.

Jak nalakujete ocelové dveře, aniž byste je odstranili?

Pokud byste raději měli své přední dveře na místě, zatímco je malujete, je to v pořádku, ale budete muset být obzvláště opatrní – zejména pokud jde o ventilaci. Použijte malířskou pásku k pečlivému oddělení veškerého kování a udržujte okna otevřená kromě použití boxového ventilátoru nebo dvou, aby vzduch mohl cirkulovat. Během malování i během schnutí každého nátěru dbejte na to, aby se děti nebo domácí mazlíčci nedostali mimo dosah.

Jak dlouho mám čekat mezi nátěry?

Pokud nanesete další vrstvu barvy, než bude předchozí úplně suchá, pravděpodobně na vás zůstanou pruhy nebo jiná nežádoucí textura. Pečlivě si přečtěte pokyny k nátěru a základnímu nátěru, které si vyberete, abyste viděli, jaké jsou doby schnutí, a zajistěte dostatečnou cirkulaci vzduchu, aby se zajistilo, že každá vrstva účinně zaschne.

Kdy je lepší svěřit práci profesionálovi?

To je nakonec na vás a záleží na vaší úrovni dovedností a sebevědomí. Lakování ocelových vchodových dveří není nutně náročný projekt, ale je časově náročné a – v závislosti na typu barvy, kterou jste si vybrali – vás vystavuje toxinům. Pokud vás to vůbec znepokojuje, zavolejte poskytovateli služeb o cenovou nabídku a zjistěte, zda by stálo za to úkol předat.