Máte dojem prázdné místnosti? Pak vám může pomoci správné rozestavění nábytku

Nábytek jako takový může mít na domácnost opravdu velké množství různých vlivů. Mimo praktičnosti a užitých potřeb které přináší do domácnosti, je velké množství vlivů založeno hlavně na estetice a využití prostoru.

Mnohdy jsou totiž právě proporce nábytku, jejich rozestavění, a i drobné detaily důvodem, proč nám může místnost přijít útulná, nebo nám v ní naopak může něco vadit. Přitom právě zaplnění nemovitosti je tím, co nábytek musí plnit z celé řady důvodů. Jak ale na pořádné rozestavění nábytku v domácnosti?

Správné umístění rohové soupravy

Rohové sedací soupravy jsou jednou z mnoha možností, které můžete v domácnostech využívat. Jsou přitom velice oblíbené i díky tomu, že se jedná o dost levnou variantu kvalitního sezení. Při špatném umístění ale mohou v místnosti blokovat spoustu světla i prostoru. Ideálně bychom měli myslet na to, aby rohové sedací soupravy byly v rohu, kde se kříží nejkratší a nejdelší stěna v dané místnosti. To pochopitelně není ani zdaleka vždycky možné, ale podle proporcí jednotlivých stěn se snažte umístit soupravu do co nejlepšího rohu.

Správné umístění obývacích stěn

Obývací stěny jsou rozhodně jedním z kusů nábytku, které mohou do obsazenosti prostoru promluvit opravdu hodně. Standardem bývá, že se obývací stěny dávají k nejdelší stěně. Důvodem je hlavně to, že tím pádem máme spoustu místa na to, abychom naproti umístili sedací soupravu a další podobné kusy nábytku a vybavení. Co když ale má místnost podélné, nebo nepravidelné proporce? Potom vždycky hledejte místo, kde je největší rozvor stěn od sebe.

Tradiční sedací soupravy ve tvaru U

Soupravy ve tvaru U jsou jednou z věcí, které se u nás zas tak moc nepoužívají, ale jinak se jedná o všeobecně velice oblíbený kus nábytku. Největší zajímavostí kolem nich je hlavně fakt, jak sedací soupravy do U vlastně nejlépe umístit. S největším počtem případů se totiž setkáme s umístěním uprostřed místnosti. A ačkoliv to může na oko zabrat hodně prostoru, tak je to správně. Sedací soupravy do U jsou prostě ideální k tomu, aby prostoru doslova vévodily na první pohled.