Jak ušetřit za vodu v domácnosti recyklací a čištěním?

V dnešní době je naším cílem ušetřit každou korunu, zvláště v domácím provozu. K tomu vám mohou snadno dopomoci technologie čištění dešťové vody, recyklace šedé nebo bazénové vody. Dohromady vám tak ušetří tisíce korun ročně.

Jak neplýtvat vodou v domácnosti?

Nejenom společnosti hledají vhodné ekologické varianty, jak snížit spotřebu vodu. I v domácnostech se pozastavujeme nad tím, jak neplýtvat vodou, a to nejen kvůli přístupu k přírodě, ale také naší peněžence. Máme pro vás pár rad, jak můžete výrazně ušetřit peníze, ale také životní prostředí.

Ještě nevyužíváte dešťovou vodu? Chyba!

Dešťovou vodu zachytávali do sudů i naše babičky a generace před nimi, využívaly ji ale zejména pro zalévání zahrady, případně splachování na suchých záchodech. Dnes už máme ale chytřejší technologie a dešťovou vodu můžete využít téměř na cokoliv.

Zachytit dešťovou vodu do sudů nebo jímek je velmi jednoduché. Samotná dešťová voda je sice čistá, ale po kontaktu se střechou nebo svody se může znečistit. Pro její využití v domácnosti je tedy důležité pořídit správnou filtraci a ošetření pomocí UV zářiče. Pak můžeme vodu bez problému využívat pro praní, splachování WC, sprchování, zalévání zahrady nebo v případě nedostatku pitné vody i na mytí nádobí.

Co je šedá voda a jak se dá využít

Šedou vodou se nazývají splaškové odpadní vody, které neobsahují fekálie a moč, tedy voda odtékající ze sprch, van, umyvadel, dřezů a praček. I tato voda se dá díky systémům recyklace vyčistit a znovu použít v domácnosti ke splachování, zálivku zahrady nebo květin v domě a na praní. Výrazně vám tak pomůže ušetřit peníze za vodné a stočné.

K recyklaci šedé vody se používá biologické čištění spolu s osvědčenými ultrafiltračními membránami. Vyčištěná voda (tzv. bílá voda) je pak srovnatelná s vodou dešťovou.

Ušetřete za provoz bazénu recyklací vody

Rádi byste si do horkých letních dnů pořídili doma bazén, ale děsí vás spotřeba vody? Už nemusí. Díky jedinečným systémům recyklace bazénové vody nemusíte řešit obrovskou spotřebu, kterou bazény obvykle mívají. Recyklací se ale šetří také energie spotřebovaná na ohřev vody, snižuje se vázaný chlór, prodlužuje se životnost výměníků a dalších zařízení. Dopřejte sobě a svým dětem vodní letní radovánky bez pocitu výčitek z plýtvání vodou.

Všechny tyto zmiňované technologie pro čištění a recyklaci vody nabízí společnost Casone, která má dlouholeté zkušenosti s dodávkou úpraven vody nejen pro domácnosti, ale i komerční stavby a průmyslové areály. Spolu s tím nabízí také záruční i pozáruční servisní kontroly a opravy takových technologií.