Důvody, proč váš trávník umírá

Rozlehlý trávník může být pěkný pohled, ale méně, pokud je sužován skvrnami, které jsou suché, hnědé nebo zcela neexistující. Majitelé domů v každém klimatu mohou zjistit, že jejich tráva umírá, protože je to dost častý jev a dokonce i ti nejoddanější zahrádkáři mohou mít problém se vyhnout. Pokud jde o to, proč k tomu dochází, existuje řada možných důvodů a určení problému může být jedním z nejrychlejších způsobů řešení.

Pokud vaše tráva umírá a vy si nejste jisti proč, podívejte se na níže uvedené viníky a zjistěte, zda se zdá, že některý z nich vyhovuje. Kromě toho zde také najdete několik rychlých tipů, jak se hned od začátku vyhnout problémům s trávou. Zde je co vědět.

Je to naprostý průšvih dát svému trávníku spoustu práce, abyste zjistili, že tráva odumírá i přes vaše nejlepší úsilí. Stejně tak může být frustrující pocit, že bojujete do kopce – a někdy nevyhratelné bitvy – při udržování svého dvora.

I když rozhodně není skvělé, že vaše tráva umírá na prvním místě, dobrou zprávou je, že obvykle existuje docela jasný důvod, proč se to děje. Jakmile zjistíte, co to je, možná budete schopni zavést účinné řešení – nebo alespoň změnit kurz a najít alternativu, která bude lépe vyhovovat vašemu konkrétnímu klimatu a prostoru.

Vše, co bylo řečeno, zde je pět důvodů, proč může být vaše tráva mrtvá, mějte na paměti, že je možné, že ve hře je více než jeden z těchto problémů.

 1. Je tu problém s vodou

  Pokud svůj trávník nezaléváte dostatečně nebo pokud vysoké teplo vysává vlhkost přímo ze země, můžete skončit s žíznivým trávníkem, kterému se nedostává správné množství vody, které potřebuje k přežití.

  Když jsou teploty venku spalující, tráva přirozeně spí, dokud se věci znovu neochladí. To znamená, že existuje šance, že se vaše tráva nakonec sama zotaví, i když to není záruka. Pomozte tomu strategickým zavlažováním , zapínáním zavlažovače pouze brzy ráno nebo večer, kdy neztrácíte tolik vody, aby se odpařilo teplo.

  Pokud jde o obecnější podmínky sucha, stále budete chtít zavést plán zavlažování. Spusťte zavlažovače jednou týdně na dvě hodiny, což vašemu trávníku poskytne asi centimetr čerstvé vody. Pokud to není možné kvůli vyhláškám ve vašem městě, prostě udělejte to nejlepší, co můžete – nebo se smiřte s tím, že možná prostě nebudete schopni pokrýt potřeby vody na trávníku.

 2. Je tu problém s nemocí

  Nemoc je další možný a zhoubný důvod, proč vaše tráva umírá. Existuje nejméně tucet různých chorob trávníku, které mohou vyschnout a nakonec zabít vaši trávu, včetně napadení houbami. Jak problém identifikujete, bude záviset na tom, s jakým typem onemocnění máte co do činění, takže se seznamte s různými typy onemocnění trávníku a jaké jsou jejich příznaky. Totéž platí pro běžná houbová onemocnění .

  Co se týče léčby, záleží na tom, s čím máte co do činění. Jakmile si myslíte, že jste zjistili, která nemoc je důvodem, proč vaše tráva umírá, proveďte další výzkum, abyste zjistili, jaké by měly být vaše další kroky.

 3. Je tu problém s trávou

  Plevel, stejně jako všechny rostliny, potřebuje k přežití potravu a vodu. A bohužel nemají žádné zábrany krást toto jídlo a vodu z trávy kolem nich.

  Regulace plevele je standardní součástí údržby trávníku. Dokud se držíte cesty s odstraňováním plevele, měli byste přispívat k tomu, abyste předešli tomuto problému, i když možná budete muset přijmout drastičtější opatření, pokud vaše základní techniky nestačí.

 4. Je tu problém s odpadem domácích mazlíčků

  Milujeme své psy, ale naše trávníky ne. Psí moč obsahuje spoustu dusičnanů, které ve vysokých koncentracích mohou trávu udusit a způsobit její odumření – proto je docela snadné určit, kde je oblíbené místo vašeho štěněte.

  Váš pes samozřejmě potřebuje používat toaletu, ale to neznamená, že musíte obětovat svou trávu. Do misky na vodu vašeho domácího mazlíčka můžete umístit neškodný produkt zvaný Dog Rocks, který pomůže odstranit dusičnany z moči. Můžete také pracovat na výcviku svého psa, aby používal pouze určitou, ohraničenou oblast dvora, pokud jste ochotni obětovat trávu na tomto plácku svého pozemku. Případně můžete svého psa povzbudit, aby si pokaždé, když šel, vybral nová místa, aby se dusičnany nehromadily příliš v jedné oblasti.

Jak předejít problémům s trávou

U mnoha typů problémů s trávníkem je často mnohem snazší zaměřit se na prevenci než pokusit se o léčbu. Jedním z možných řešení, pokud vaše tráva umírá, je přijmout nevyhnutelné a pak znovu zasít a začít znovu . Než to uděláte, dejte si pozor na škůdce nebo choroby, protože pravděpodobně napadnou jakoukoli novou trávu, pokud se již vyskytují.

Pokud jde o další věci, které můžete udělat, abyste zabránili uschlé trávě, zde je několik dobrých míst, kde začít:

 • Vyberte si správný druh trávy pro váš trávník. Věděli jste, že existuje více než 11 000 různých druhů trav? Z těchto více než 11 000 druhů je asi 12 běžně používaných na severoamerických travnatých plochách, ale tráva, které se daří v jedné části země, bude kam a zemře v jiné. Z tohoto důvodu je důležité, abyste zasadili takový druh trávy, který je optimalizován pro vaše klima. Zde je 10 typů, které je třeba zvážit .
 • Při hnojení buďte chytří. Hnojení poskytuje vaší trávě zásadní výživu, která jí může pomoci přečkat podmínky. Ale i když je přidání hnojiva klíčové, je stejně důležité, abyste to udělali ve správný čas. To obvykle znamená hnojení brzy na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty mírnější a vaše tráva není stresovaná horkem nebo suchem.
 • Zalévejte správným způsobem. Kromě zavlažování v optimálních časech, abyste neztratili spoustu vlhkosti odpařováním, byste měli také nastavit samotnou trávu tak, aby přijala co nejvíce vody. Skvělý způsob, jak toho dosáhnout, je nastavit výšku sečení alespoň na tři palce. Udržování trávy na dotek dlouho poskytuje stín pro kořeny, takže jsou schopny zadržet vodu, když ji dostanou.

Snažte se vyhnout chemickým pesticidům a herbicidům, které mají ve zvyku zabíjet dobré věci spolu se špatnými. A pokud vaše tráva umírá a zdá se, že nic, co děláte, nepomáhá, pak je možná čas změnit své myšlení a hledat alternativy trávy. Jednou z možností je umělý trávník , nebo byste mohli udělat laskavost včelám a motýlům a místo toho zvolit trávník s původními rostlinami.

Tip pro vás: Zajistěte si kvalitní sekačky na trávu