Za vodními sporty do Chorvatska

Chorvatsko není jen rájem milovníků pláží, ale také vyznavačů vodních radovánek. Zarezervujte si zde ubytování chorvatsko a vydejte se za vodními radovánkami. Na co se můžete během dovolené v této prázdninové destinaci těšit?

Potápění

Vydejte se pod mořskou hladinu obdivovat tamní krásu. Čekají zde na vás velké množství pestrobarevných rybek, různé druhy korálů a řas a další živočichové. Na dně moře také leží několik vraků lodí.

Které oblasti jsou pro potápění ideální volbou? Na vrak lodi můžete narazit u břehů města Rovinj. U ostrova Premunda je zajímavý jeskynní systém známý pod názvem Katedrála. Za zmínku stojí také kamenný obelisk Kampanel, který je v oblasti Jadranu velmi známý.

Windsurfing

Patří mezi první sportovní aktivity vůbec. Principem je jízda na surfu, na kterém je upevněná plachta. K pohybu po vodě potřebujete vítr. V Chorvatsku je tato vodní sportovní aktivita velmi oblíbená. Vydejte se za ní do míst, kde jsou stálé větry. Mezi taková patří třeba ostrov Bol, poloostrov Pelješac nebo ostrov Krk. Tady jsou to především letoviska Baška a Punat.

Lyžování na vodě

Obujte si lyže na nohy, zahákněte se lanem za člun, chyťte se vleku a můžete vyrazit na vodní hladinu. Tato zábava je dostupná na mnoha chorvatských plážích. Oblibě se těší třeba v Istrii. Pokud máte dostatek odhodlání, můžete jej vyzkoušet.

Jachting

Plachtění je další radovánka, které holduje v Chorvatsku velké množství jeho návštěvníků. Vypůjčte si plachetnici a vydejte se kolem ostrovů a útesů, s větrem v zádech. Plachtit můžete v kteroukoli roční dobu. Mezi nejoblíbenější místa paří třeba zátoka Zaklopatice na ostrově Lastovo.

Ideální ubytování

Zavítejte na portál ubytovanivchorvatsku.cz, kde si můžete rezervovat třeba last minut chorvatsko pobyt pro svůj dovolenkový odpočinek. V nabídce naleznete různé možnosti ubytování. Vydejte se tedy do Chorvatska, třeba po vlastní ose. Nikdo a nic vás nebude brzdit, jedete si svým vlastním tempem, zastavíte se, kde chcete. A to je přeci ideální dovolená.