Termodiagnostika budov pro pohodlný život a klidné stáří

Ekonomická stránka života je stěžejním tématem nejedné rodiny. Lidé řeší platby za vytápění a energie nejen během produktivní části života, ale také se snaží připravit na stáří, kdy budou mít menší příjmy. Právě odhalení tepelných ztrát z obálky budovy, kontrola podlahového vytápění a řada dalších opatření vám pomůže ušetřit více finančních prostředků na stáří a zároveň si užívat život.

Kontrola fasády pro pohodlnou budoucnost

DK Consult, společnost zabývající se diagnostikou staveb a strojních technologií, připravila pro své klienty řadu služeb, které odhalí zbytečné úniky tepla v domě. Detekce teplotních rozdílů za využití profesionální termokamery pomůže odhalit přehřívání fotovoltaických panelů, poruchy obvodových plášťů budov a podobně.

To vše vede k včasným opravám, které zamezí zbytečnému plýtvání tepla a tedy i finančních prostředků. Myslete už teď na stáří, na roky, kdy budete mít nižší ekonomický příjem a na dobu, kdy budete chtít zároveň cestovat, užívat si života a podporovat svá vnoučata. Už teď si můžete začít odkládat ušetřené prostředky, které vám později přilepší k důchodu.

Oblasti, v kterých můžete ušetřit

Teď už se podívejme na jednotlivé oblasti, které vám po revizi a případné opravě mohou ušetřit nemalé výdaje. Jedním z podstatných bodů je kontrola fasád, tedy odhalení tepelných mostů a tepelných ztrát z obálky budovy. Na vině je často špatně realizovaná rekonstrukce, tepelná izolace poškozená hlodavci, špatně provedená montáž oken a podobně.

Během revize by měla proběhnout také kontrola fotovoltaiky, kontrola topných těles a podlahového vytápění a kontrola elektrických sítí.

Veškeré zjištěné nedostatky by měly vést k vypracování postupu rekonstrukce, případně drobnějších úprav. Aby vše proběhlo, jak má, nabízíme svým klientům kontrolu provedených prací a stavební dozor. Spolu se začátkem jara začíná také stavební sezona a s ní možnost provést na domě veškeré úpravy, které nebyly během zimy z technických důvodů možné.

Diagnostika staveb a profesionální poradenství

Samotná diagnostika staveb nestačí. Výstup a návrh úprav také ne. Víme, že ne všichni naši klienti rozumí stavařině, proto si s vámi rádi sedneme nad šálkem kávy a vše probereme tak, abyste tomu rozuměli. Nemusíte se bát žádných odborných termínů. Kontaktujte nás a uvidíte, že mluvíme stejnou řečí.