Objevte možnosti a použití dřevěné a plastové střešní krytiny

Pro každý dům by měla být nezbytností kvalitní střešní krytina. Při jejím výběru by se měl brát ohled jak na cenu, tak i na vlastnosti dané krytiny. Pokud se začnete o problematiku zajímat, zjistíte, že se vám nabízí mnoho možností. Kromě nejznámějších krytin v podobě keramických, betonových nebo plechových střech, existují i dřevěné a plastové krytiny. Představíme si, jaké jsou jejich výhody a kde je můžete pořídit.

Dřevěné krytiny

Dřevěné střešní krytiny mají dlouhou tradici. Možná si myslíte, že patří už jenom do historie, ale není tomu tak. V České republice se stále vyrábí šindele a produkuje je firma Drdlík. Přímo na svém webu Sindel-stresni.cz nabízí valašský a alpský šindel. Zatímco valašský má dlouhou tradici použití v Čechách a na Slovensku, alpský se zase hojně používal v alpských zemích. Zatímco valašský je nejčastěji ze smrkového nebo modřínového dřeva a má drážku, alpský je především z modřínového dřeva a je bez drážky. Tato krytina je jako stvořená pro historické budovy, staré chalupy, ale třeba také zahradní stavby, jako jsou altánky, kapličky, zahradní domky a další. Vy si je můžete i v dnešní době zajistit a vytvořit tak tradiční střechu, kterou používali naši předkové.

Plastové krytiny

Plastové střešní krytiny připomínají šindele, ale na rozdíl od nich mají širokou škálu výhod. Firma je prodává pod názvem EUREKO DDS II a vyrábí se už od roku 2000. Jde o český patent, od kterého můžete očekávat ty nejlepší vlastnosti. Tato krytina je velmi lehká, snadno se pokládá, je levná a navíc má velkou odolnost a dlouhou životnost, která se odhaduje na 50-70 let. Výrobce vám navíc poskytne záruku 30 let. Používá se jako střešní krytina, ale také jako obklad. Skvěle ji využijete na chaty chalupy, stodoly, zahradní přístřešky a mnoho dalších staveb. Můžete využít tři druhy šablon, se kterými pokryjete jakýkoliv povrch střechy. Tato krytina nevyžaduje žádnou údržbu, je zcela nepropustná a také nenasákavá. Přírodní materiál imituje tak dokonale, že nikdo nepozná, že jsou tyto šindele vyrobené z plastu. Zajímá vás více informací o těchto unikátních krytinách? Navštivte web Sindel-stresni.cz, kde se dozvíte vše potřebné a kde také můžete realizovat objednávku.