Může být stínění zároveň dekorací? Rozhodně ano

Dlouhou dobu se na stínění nahlíželo jen jako na nutnost, abychom dosáhli soukromí a mohli regulovat množství slunečního světla, které proudí do interiéru. Trendy v oblasti bydlení se však stále mění a dnes už stínění není ničím, co by se mělo schovávat. Existují takové druhy žaluzií a rolet, které jsou samy o sobě stylovým doplňkem, který se podílí na celkovém vzhledu interiéru. Ještě než se do nákupu stínění pustíte, je vhodné se seznámit s nejnovějšími trendy a stíněním, které podtrhne vzhled každého domova.

Plisované rolety

Máte rádi žaluzie, ale vadí vám mezery mezi jednotlivými lamelami? Vsaďte na plissé rolety. Jde o velmi moderní řešení, které se neskládá z jednotlivých lamel, ale z plisované látky, která se skládá do harmoniky. Jde o celistvé a velmi elegantní stínění, které se snadno ovládá i instaluje. Můžete tyto rolety roztahovat nejen směrem nahoru, ale také dolů. Jejich ovládání vás bude bavit a nastavíte si s ním soukromí i přísun světla dle potřeby. Specialistou na ně je internetový obchod Zebra-shop.cz, který vám zajistí plissé rolety pro zavěšení na okenní křídlo bez vrtání do rámu, ale také plissé rolety na střešní okna.

Rolety den a noc

Snad nikomu neunikly rolety den a noc, které lze vidět stále častěji v domácnostech, ale i kancelářích. Jsou velmi elegantní a přitom je jejich princip zcela prostý. Skládají se z průhledných a neprůhledných pruhů, které lze jednoduchým pohybem ovládat tak, aby neprůhledné pruhy překrývaly ty průhledné nebo aby byly neprůhledné pruhy odhalené a do interiéru mohlo vstupovat světlo. Tyto rolety vypadají krásně jak z interiéru, tak i z exteriéru. Eshop vám nabízí 3 různá provedení, která se liší podle velikosti, ale i způsobu montáže. Chcete se o nich dozvědět víc? Shlédněte rozdíly mezi systémy MINI / KOMPLET / MAXI.

Římské rolety

Líbí se vám záclony, ale zároveň toužíte po roletách? Nemusíte si vybírat, můžete zvolit řešení, které kombinuje výhody obou možností. Římské rolety jsou krásným látkovým stíněním, které se nijak neroluje, ale skládá se do sebe. Po rozvinutí vytvoří podobný efekt, jako byste měli zatažené závěsy. Jelikož se vám nabízí v mnoha odstínech, můžete jejich barvy dokonale sladit s barvami v interiéru.