Stejně jako je kuchyně považována za středobod domácnosti, je kuchyňská linka považována za středobod kuchyně. Jejímu výběru je třeba věnovat maximum pozornosti a to nejen z hlediska kvality, odolnosti nebo výdrže, ale především díky volbě materiálu pro pracovní desku, která je její nejdůležitější součástí. Není pravda, že by kuchyňská linka dokázala zaujmout jen vzhledem dvířek – těch si možná všimnete jako první, ale většinu pozornosti stejně věnujete pracovní desce, na které se následně odehrávají všechna kulinářská kouzla. Jestliže přemýšlíte nad nákupem nové linky, nebo jen plánujete její renovaci, pak si určitě nenechte ujít dnešní článek, ve kterém vám prozradíme, jaký materiál je pro pracovní desku ten ze všech nejlepší – jednoduše TOP!

kitchen-89021_1280

  1. Nerez

    Nerezové pracovní desky jsou k vidění stále častěji, za což mohou především jejich vlastnosti – odolnost vůči mastnotě i vysokým teplotám, moderní design a praktická nezničitelnost. Za nerezovou pracovní desku si ale budete muset připlatit, protože se nejedná o nejlevnější záležitost. Rovněž se budete muset smířit s tím, že na tomto materiálu je každý dotek vidět nemluvě o skutečnosti, že se časem poškrábe.

  2. Dřevo

    Pracovní deska vyrobena z masivního dřeva vás zaujme již na první pohled, ale jejich největším minusem je snadná opotřebovatelnost. Nejčastěji je jejich povrch upravován olejem, který desky ochrání před skvrnami a rovněž zabrání i tomu, aby se voda vsakovala do povrchu. I v tomto případě se nejedná o nic levného, ovšem pokud milujete dřevo, pak asi nad dřevěnou pracovní deskou ani přes finance váhat nebudete.

  3. Laminát

    Laminátové pracovní desky jsou nejrozšířenější a to díky jejich nízké pořizovací ceně. Jedná se o nejlevnější variantu, která vám dokáže nabídnout pestré možnosti designů a dekorů, které vaší kuchyni dodají šmrnc. Nutno ale dodat, že laminátové pracovní desky nejsou příliš odolné a při práci je potřeba mít se na pozoru, aby nedošlo k jejich poškození – například odložením horkého hrnce nebo poškrábání nožem.

Obrázek: pixabay.com