Skutečnost, že barvy na nás svým způsobem pozitivně i negativně působí, pro vás jistě není žádným překvapením. Možná jste tomuto faktu přizpůsobili vymalování interiérů ve vaší domácnosti, případně největších dominant – jako je například sedací souprava nebo kuchyňská linka. Na co ale většina lidí zapomíná, jsou maličkosti – mezi které patří i ložní prádlo. Věděli jste, že i barva vašeho povlečení může mít vliv na kvalitu vašeho spánku? Jestli ne, pak o tom po přečtení dnešního článku budete přesvědčeni. Společně se podíváme na nejvhodnější barvy ložního prádla a poradíme vám, do jakých odstínů se můžete s klidným srdcem večer co večer zachumlat!

hotel-601327_1920

Troufnete si na černou?

Černá – barva, kterou někteří ani za barvu nepovažují. Zatímco v módě je velice oblíbená, co se lůžkovin týče, je to tak trochu španělská vesnice. Černé barvy se vůbec nemusíte bát, stačí se jen odprostit od všech předsudků, že se jedná o barvu smutku. Pokud si vyberete černé ložní prádlo v lesklém či polomatném provedení, vznikne vám v ložnici něco neskutečného. Černé nejvíce sluší satén, který působí nejen velmi elegantně, ale zároveň i sexy. Investujte proto do černého saténového povlečení a uvidíte, že si jej okamžitě zamilujete!

Barvy v podobě pastelky

Pastelové ložní prádlo je velice oblíbené a to především pro své veselé a lehce tlumené tóny, které na pohled působí velice příjemně. Povlečení v pastelkovém provedení si jednoduše nejde nezamilovat! Vaší ložnici příjemně rozzáří a dodá jí šmrnc, navíc na vás ještě před spaním dýchne dobrá nálada, se kterou budete moci usínat. V tomto případě ale platí, že je důležité myslet na správnou kombinaci barev, neboť pokud je něčeho moc, pak to spíše škodí.

Ani tmavá není pasé

Pro kvalitní, ničím nerušený a plnohodnotný spánek je důležité správně stimulovat smysly. Pro tento účel se výborně hodí povlečení tmavších hlubokých odstínů, jako je například hnědá, modrá nebo rudá. Nebojte se jejich výraznosti. Uvidíte, že vás již samotný pohled na tyto barvičky správně naladí a nastimuluje vás k tomu, abyste co nejdříve upadli do říše snění.

Obrázek: pixabay.com