Umělé květiny si v minulosti získaly u spousty z nás negativní auru, když byly na hony vzdálené reálným květinám a rostlinám. Ale moderní doba dohnala umělé květiny do takové dokonalosti, že jsou v mnoha případech prakticky nerozeznatelné od pravých. Tohoto je dosaženo u některých i použitím částí opravdových rostlin – například kůry a podobně. Umělé květiny jsou v dnešní době prakticky jako živé a přináší několik výhod. Pojďme se podívat alespoň na některé z nich.

1. Umělé květiny budou vždy vypadat perfektně

umela-kvetina-mango-strom-180-cmDnešní umělé květiny jsou propracované do posledního detailu, což jim umožňuje vypadat co nejlépe. Spousta práce výrobců jde nejen do výroby samotné, ale i projektování, malování a tvoření, což umožňuje tvořit umělé květiny jako živé. Vzhlede k tomu, že nejsou ovlivněny nedostatkem slunečního světla nebo živin, jako v případě přírodních rostlin, mohou umělé květiny přinášet svěží a přirozený vzhled do jakéhokoliv interiéru a v jakoukoliv roční dobu. Umělé květiny si zachovají svou krásu po celé roky.

2. Umění imitovat roční období

Dnešní umělé květiny jako živé mohou být modifikovány a vypadat tudíž jako opravdové rostliny v jednotlivých obdobích roku. Chcete-li zachytit ducha jara, pak zavřete pupeny a zatlačte listy k napodobení mladé rostliny v počátcích květu. Nebo můžete navodit začátek léta otevřením lístků. Chcete-li napodobit podzim, pak jednoduše skloníte lístky dolů a necháte okvětní plátky sklopené k zemi.

3. Umělé květiny nevyžadují téměř žádnou péči

Umělé květiny vyžadují jen velmi málo péče ve srovnání s přírodními. Nemají potřebu vody, půdy nebo světla, aby zůstaly naživu. Nemusíte je hnojit ani zalévat.

4. Umělé květiny jsou k dispozici v každém období

Umělé květiny můžete vystavit po celý rok, ale též je uschovat a vytáhnout, jakmile je potřebujete. Můžete je využívat rok co rok pro dekoraci svateb, výročí, miminek a podobně, čímž Vám dokážou uspořit nemalé peníze.

Malé umělé květiny na pracovní stůl i velké umělé stromy jako živé můžete zakoupit na www.i-market.cz (konkrétně na adrese www.i-market.cz/92-umele-kvetiny )

Foto: i-market.cz