Říká se, že zelená barva uklidňuje a rozhodně se nelze divit skutečnosti, že si právě tento odstín zamilovala drtivá většina lidí. Možná jste i vy zelené barvičce přišli na chuť a lámete si hlavu, jak ji vhodně zakomponovat do vašeho bydlení, aby to nepůsobilo příliš ostře nebo až zbytečně výrazně. Pravdou je, že se zelenou se musí umět pracovat, protože jedině tak vznikne něco úžasného, co vám doma připomene přírodu a ještě vás uklidní. Pojďme se tedy společně v dnešním článku podívat zelené barvě blíže na zoubek a prozraďme si, kam všude se v interiéru hodí. Tak jdeme na to!

ID-100325481

Zelenou barvu snesou i milovníci střídmých odstínů

Na zelené barvě je úžasné, že si jí dokážou zamilovat i ti, kteří se jinak zdráhají v interiéru používat výraznější odstíny. Možná mezi takové patříte i vy a raději dáváte přednost střídmosti před extravagancí. Věřte ale, že se není čeho bát. Zelená totiž není tak výrazná, jako například červená, od které dává drtivá většina lidí vystrašeně ruce pryč a neumí si představit, že by ji použili u sebe doma.

Kam s ní?

Dobrou zprávou je, že co se výběru místa pro zelené odstíny týče, nemusíte se příliš omezovat – zelená se totiž hodí všude. Ti odvážnější mohou jít rovnou do zelené výmalby nebo si v tomto odstínu pořídit nějaký dominantní kus nábytku, například sedací soupravu do obývacího pokoje. Jestliže chcete začít pomaleji, zkuste si pustit domů zelenou na doplňcích, na které si nejdříve pomalu zvyknete.

Tmavá nebo světlá?

Tato otázka je individuální a vy byste se měli řídit svými pocity. Zatímco někomu imponují spíše světlejší odstíny, někdo naopak dává přednost těm tmavším. Dovolíme si vám ale doporučit myslet na velikost interiéru, a to zvláště v případě, kdy se rozhodnete zeleně vymalovat nebo si pořídit velký kus nábytku. Obecně totiž platí, že světlé barvy prostor opticky zvětší a ty tmavé ho naopak na pohled zmenší. Tak si na to dejte pozor a vybírejte barvu dle svého gusta!

Fotografie publikována se svolením blackzheep FreeDigitalPhotos.net