Milujete spánek? Rádi trávíte sladké lenošivé chvíle ve vaší posteli? Pokud ano, jistě kladete důraz na to, čím se při oblíbeném odpočinku přikryjete. Co takhle vyzkoušet luxusní dotek saténového povlečení? Až svůj polštář a peřinu zahalíte do nového lehoučkého kabátku ze saténu, budete ve vaší posteli daleko spokojenější.

stellaateliers.cz_Saténové povlečení – potěšení do každé ložnice-cyanaMako-satén – exkluzivní pohlazení

Vyzkoušejte jeden z nejjemnějších materiálů, který můžete vašim pokrývkám dopřát. Saténové povlečení v provedení Mako-satén je v podstatě hustá tkanina s atlasovou vazbou. Je vyráběna z jakostních druhů dlouhovlákenné egyptské bavlny. Jemné česané příze získávají svůj delikátní povrch pomocí speciálního výrobního procesu, kterému se říká mercerace. Mercerováním dochází k podstatnému navýšení pevnosti materiálu a zvýšení afinity barviv ve vlákně. Výsledný vzhled je zcela unikátní, látka je ozdobena jemným leskem, ale přitom zůstává hebká a měkká. Saténové povlečení je zcela jedinečným spojením kvalitního zpracování, dlouhotrvající elegance a příjemného materiálu.

Bavlna je základ

Vybírejte pouze to nejlepší. Kvalitní saténové povlečení se vám odvděčí dlouhodobou životností, která nebude klesat ani při opakovaném praní. Pokud si při koupi dopřejete materiál s vysokou jakostí, budete jistojistě spokojeni. Základem je, aby použitá bavlna byla co nejlepší. Ideální je egyptská bavlna. Její dlouhá vlákna jsou mimořádně pevná, přičemž si ale po zpracování zachovávají svou měkkost. Pokud bude bavlna ručně sbírána, je zaručen nízký podíl rostlinného znečištění. To napomáhá tvarové a barevné stálosti.

Saténové povlečení – luxus a kvalita

Jestli jste povlečení ze saténu nikdy nezkoušeli, možná máte obavy z jeho na pohled chladného dotyku. Nemusíte mít strach, ba právě naopak. Saténové povlečení nabízí výjimečné termoregulační vlastnosti. Přizpůsobí se totiž teplotě vašeho těla. V zimě vás příjemně zahřeje, v létě dodá žádané ochlazení. Mako-satén je dokonalý i v odvádění tělesné vlhkosti.

stellaateliers.cz_Saténové povlečení – potěšení do každé ložnice-KARIMASložitá údržba? Ale vůbec ne!

Bojíte se, že po prvním praní už nebude saténové povlečení tak krásné? Nebo že vás čeká složité speciální praní či žehlení? Vaše obavy můžete vypustit z hlavy! Používat můžete klasické prací prostředky na barevné prádlo. Jedinou speciální radou, kterou pro vás máme, je prát saténové ložní prádlo na rubové straně. Díky tomu se prodlouží jeho životnost. Pokud neradi žehlíte, pořiďte si povlečení ze saténu v nežehlivé úpravě. To pak stačí pouze vyprat, usušit a můžete čistě povlékat. Pro správnou údržbu se vždy řiďte informacemi uvedenými na etiketě od výrobce!

Jemné nebo výrazné?

Výběr dekoru je zcela na vás a vašich přáních. Nabízí se široká paleta jednoduchých či jednobarevných saténových povlečení, stejně tak jako divokých a extravagantních vzorů nebo barev. Důležité vždy je, aby ložní prádlo ladilo s interiérem ložnice. Ale hlavní je, aby se líbilo těm, kdo v něm budou trávit své zasloužené chvíle odpočinku.