Ačkoli dětem je zpravidla jedno, jaké uspořádání má jejich dětský pokojíček, jakým směrem je natočena jejich postel, jaký koberec lemuje podlahu či jak vypadá jejich pracovní koutek, naštěstí jsou tu ještě rodiče, kteří mohou do vybavení dětského pokoje mluvit. Určitě i vy znáte staré čínské učení Feng Shui, o kterém jste možná slyšeli ve spojitosti s ložnicí. Tohle učení s čínskými kořeny ale tvrdí, že i v dětsém pokojíčku je zapotřebí vytvořit onu správnou harmonii. Chcete-li poradit jak na to a vytvořit tak vašim dětem takové prostředí, kde budou šťastné a spokojené, pak si nenechte ujít ani jeden řádek z dnešního článku.

nursery-1078923_1920

Postel jako neodmyslitelná součást

Nikoho nepřekvapí, že v dětském pokojíčku jednoznačně nesmí chybět postel, která zde i podle učení Feng Shui zastává roli největší dominanty. Feng Shui hodně mluví právě do umístění tohoto kousku nábytku a chcete-li jít v jeho stopách, pak dítěti postel umístěte tak, aby nebyla čelem ke dveřím, nenacházela se pod oknem a nad postelí nebyla žádná ostrá hrana v podobě poliček nebo jiných kusů nábytku.

Prostor pro hraní a rozvernost

Ať jsou dítka v kterémkoli věku, největší náplní jejich dne je hraní a to nejčastěji na zemi, kde je to pro ně nejjednodušší a nejpohodlnější. Základem je proto taková podlaha, která dítkům pohodlné a ničím nerušené hraní poskytne. Měla by být hřejivá, což může zajistit celoplošný koberec nebo například podlahové vytápění. Snažte se prostor určený pro hraní zařídit tak, aby hrál všemi barvami a rozvíjel tak dětskou představivost a tvořivost.

Pracovní koutek nepodceňujte

Až vaše dítko dospěje do školního věku, bude potřebovat místečko určené pro učení, psaní úkolů a další povinností spojené se školní docházkou. Ideální bude, pokud pracovní stůl umístíte tak, aby dítko při sezení u stolu mělo za zády pevnou stěnu – to podporuje klid a koncentraci. Jestliže máte ty možnosti, pak můžete pracovní koutek vymalovat barvou, která podporuje energii učení a tou je vesele žlutý odstín.

Obrázek: pixabay.com