Ti, kdo kompletně zařizují nový byt či dům, dobře vědí, že vybrat správný tip podlahy je v dnešní době značně náročné. Vybrat mezi mnoha možnostmi podlahových krytin tu nejlepší pro daný tip pokoje či místnosti v bytě dá opravdu pořádně zabrat. Dávno je pryč doba, kdy existovaly dva druhy podlah. Ti majetnější si mohli dovolit pořídit si do obývacího pokoje drahé dřevěné parkety, mnoho dalších ale muselo volit buď neforemné ošklivé linoleum, nebo dlaždice, které se ovšem daly sehnat v několika málo barevných odstínech. Svým způsobem ale tento omezený výběr ulehčoval majitelům bytů a domů volbu.

Podlaha Meister

Naopak to je v dnešní době, kdy může každý z nás volit mezi množstvím tipů podlahových krytin. A to raději nepočítáme možnosti barevného provedení a dekorů u každého z nich. Vedle tradičních a oblíbených dřevěných podlah jsou čím dál více požadovány také laminátové podlahy (ty lze sehnat například na stránkách www.meister-podlahy.cz), které bývají velmi odolné a kvalitní a navíc umožňují doplnit jakýkoliv interiér. V kuchyních a koupelnách se osvědčily keramické podlahy, které snesou vysokou vlhkost a jsou snadné na údržbu. Do dětských pokojů se obvykle hodí celoplošné koberce, které nejen tlumí hluk, ale také zahřejí naše ratolesti hrající si na podlaze.

Méně obvyklou podlahovou krytinou je skleněná dlažba. Ta umí dodat místnostem opravdu vznešený vzhled. Minimalisticky zařízené byty pak volí obyčejnou stěrku, kterou majitelé doplňují o barevné koberce.

Hřejivý, pružný a odolný je například korek, který je oblíbený coby přírodnina. Další možností pro ty, kdo holdují přírodě, je pak marmoleum, tedy linoleum vyrobené z přírodních materiálů. A pro opravdové přírodní fajnšmekry a vyznavače luxusního designu je tu kámen vhodný například pro místnosti s vysokou zátěžovostí. Cestovatelé ocení podlahy z exotických dřevin. Kromě bytových prostor jsou vhodné také pro použití v domácích saunách nebo v okolí bazénů. Díky svým antistatickým vlastnostem jsou vhodné také do místností, kde jsou umístěné počítače.

V případě, že při volbě vhodné podlahy nechcete šlápnout vedle, nechejte si jednoduše poradit u odborníků. Ti mají spoustu cenných zkušeností, které dokážou zúročit v jakémkoliv případě.