Zápachu v domácnosti se tu a tam nevyhne nikdo z nás. Nejčastěji se jedná o nevábný pach linoucí se z ucpaného odpadu, se kterým čas od času bojuje snad každá domácnost. Ovšem pozor, není zápach jako zápach a často to smradem z ucpaného odpadu rozhodně nekončí. I vás určitě někdy překvapil nepříjemný zápach, jehož původu jste nemohli přijít na kloubu. Je pravda, že mnohdy je docela problém odhalit původce. V dnešním článku se společně podíváme, jak hravě zlikvidovat nejčastější zápachy, kterés se u vás doma mohou objevit.

cigarette-666937_1920

Odpadkový koš

Vynést jednou týdně pytel s odpadky je jedna věc, vzpomenout si na důkladné vymytí koše je věc druhá a bohužel velmi často opomíjená. Obecně je to tak, že byste po každém vynesení odpadků měli váš odpadkový koš umýt horkou vodou a vhodným přípravkem, díky čemuž nejen odstraníte možný zápach, ale především zlikvidujete bakterie. Jestliže necháte na dnu koše vylitou šťávu z čerstvého masa, pak se nemůžete divit, že vám váš koš opravdu nebude vonět po růžích…

Popelník

Spousta lidí si zvykla na pohodlí v podobě možnosti zapálit si oblíbenou cigaretku doma v kuchyni nebo v obývacím pokoji. Jestliže doma kouříte i vy, nemůžete se divit zápachu, který vám uštědří přímou ránu do nosu ihned poté, co otevřete vchodové dveře. Cigaretový kouř se vpije do záclon i dalších textilií a je mnohdy opravdu problém dostat tento nepříjemný čmuch pryč. Odér se line i z popelníku, který používáte. V tomto případě můžeme doporučit buď nekouřit v domácnosti, nebo si alespoň pořídit pohlcovače zápachu.

Domácí mazlíčci

Mít domácího mazlíčka je současným trendem a pravda je taková, že pro mnohé z vás představují domácí mazlíčci plnohodnotné členy domácnosti. I když vaše miláčky nade všechno milujete, musíte chtě nechtě počítat s tím, že se jejich přítomnost u vás doma projeví – a to nejen chlupy všude možně, ale i typickým zvířecím pachem. Máte-li doma kočku, doporučujeme věnovat pravidelnou pozornost zvláště kočičímu záchodu, ze kterého se může linout opravdu nevábný smrad. Nestačí jen kočkolit pravidelně měnit a čistit, ale na škodu není ani pořídit si speciální deodoranty, které jsou určené právě do kočičích záchodů.

Obrázek: pixabay.com