Kované kliky se těší poslední dobou opět velké popularitě. Jsou první věcí, se kterou přicházíme do kontaktu, ať jdeme kamkoliv. Přitom se jejich výběr velmi často podceňuje. Nezřídka se dělají kompromisy na úkor její funkčnosti nebo kované kliky estetického vzhledu.

45793Čím se vyznačují kované kliky

Hlavním znakem je především masívní konstrukce. Díky tomu vám budou sloužit i několik desítek let. Mimo jiné jim nechybí elegance a starobylý ráz. Nejvíce sluší tento styl samozřejmě dřevěným dveřím ve stylových domech, bytech, památkových objektech i restauracích, venkovských srubech a chalupách.

Za kvalitu se musí připlatit

V neomezené nabídce naleznete kliky určené do interiéru i exteriéru. Pravdou je, že za tento sortiment si budete muset připlatit. Ve srovnání s hliníkovými klikami jsou podstatně dražší, protože se jedná o kvalitnější, tvrdší materiál. Nehledáte-li kliku na chvíli, ale skutečný šperk, který ozdobí vaše dveře, zvolte nerez ocel, chrom či mosaz.

Pokud je vaše domácnost moderně zařízená, pak u vás doma pravděpodobně našly své místo posuvné skleněné dveře. Ani zde se nemusíte vzdávat nádechu historie, která se dá elegantně kombinovat s moderním vybavením. Každé dveře ať už jsou z jakéhokoli materiálu, si zaslouží kvalitní kování, které vyzdvihne jejich krásu.

Kování na skleněné dveře

Mnohé kování na skleněné dveře se nesou v industriálním duchu. Vybírat lze podle typu dveří a celkového vybavení z různých klik, úchytů a madel. I zde platí, že hliník vás vyjde levněji, ale nelze očekávat tak vysokou kvalitu. Kování na skleněné dveře je koncipováno vždy tak, aby nejlépe vyhovovalo instalaci a bezpečnému otevírání dveří. Mimo kvality a bezpečí nechybí elegantní design. Ani zde není nabídka omezená a vybere si úplně každý. Platí zde pouze jedno pravidlo, a to – kování by mělo ladit s dalším příslušenstvím, jako jsou například panty a spoje.

Foto: kliky-kovani.cz