Ucpaný opad nikdy nevěstí nic dobrého. Typicky známý bublavý zvuk znázorňující přicházející problémy s pomalu odtékající vodou moc dobře zná většina lidí, přičemž někteří s ucpaným odpadem válčí poměrně často. Nezáleží na tom, zda se jedná o ucpaný odpad v kuchyni nebo v koupelně – tak či onak vám neodtékající voda dokáže přidělat několik vrásek na čele. Zkuste si nechat poradit dnešním článkem, ve kterém vám přinášíme několik užitečných tipů, se kterými můžete vyrazit do boje proti ucpanému odpadu. Uvidíte, že díky nám tuhle bitvu vyhrajete!

water-219733_1280

Tip první: klasika, aneb sáhněte po zvonu

Klasický gumový zvon má doma snad úplně každý a popravdě se jedná o velice užitečného pomocníka, s jehož pomocí si ve většině případů bohatě vystačíte. Ucpaný odpad tak můžete pomocí vytvoření tlakem vody uvolnit, přičemž nezapomeňte ucpat přepadový otvor – buďto s pomocí někoho z rodiny, nebo zastrčením houbičky na nádobí či jakékoli jiné látky do otvoru.

Tip druhý: zaměřte svou pozornost na sifon

Pokud byla akce s gumovým zvonem neúspěšná, přistupte k druhému k toku a tím je kontrola sifonu. V tomto případě nezapomeňte na pomoc povolat kyblík, do kterého necháte odtéct vodu po odšroubování sifonu. Po tomto kroku budete moci nahlédnout i do odpadní trubky a zkontrolovat tak, zda není ucpaná mastnotou nebo nepořádkem.

Tip třetí: zavolejte odborníka

Neuspěli jste ani s jedním z výše zmíněných tipů? Pak není na co čekat – zavolejte instalatéra, který si snad s ucpaným odpadem poradí lépe nežli vy. Za návštěvu zkušeného odborníka sice budete muset zaplatit, ovšem pořád je to lepší, nežli se trápit pro ucpaný odpad, neodtékající vodu a možný zápach, který ucpané odpady často doprovází. Pro příště alespoň budete myslet na pečlivou prevenci, díky které se dá této komplikaci předejít.

Obrázek: pixabay.com