Malování pokojů nepatří mezi nejvyhledávanější činnosti, do kterých by se většina z vás pouštěla zrovna s nadšením. Obecně se doporučuje obměnit výmalbu stěn v domácnosti po pěti letech. Ať už nad malováním přemýšlíte z důvodu pětileté obnovy nebo vás k tomu vede touha po novém a neokoukaném vzhledu, pak vás určitě bude náš dnešní článek zajímat. S výmalbou pokojů se totiž pojí řada mýtů, kterým většina z vás věří a drží se jich jako klíště. My jsme se rozhodli tyto mýty jednou provždy zbořit a přesvědčit vás, že ne na každém šprochu je vůbec nějaká pravda. Pojďte se společně s námi podívat, jaké řeči o malování byly pouhé lži!

Exif JPEG

Nejnáročnější prací na malování je úklid

Nebudeme si mazat med kolem úst – není žádným překvapením, že se většině lidí do malování příliš nechce a to především díky následnému úklidu, který si automaticky spojují se spoustou práce klidně na celý den. Není ale pravda, že by byl úklid nejnáročnější prací na malování. Přistoupíte-li správně a svědomitě k samotné přípravě, nezabere vám následný úklid tolik času, kolik si možná naivně představujete. Chce to jen pečlivě zakrýt nábytek, ochránit trubky a světla, myslet byste měli i na radiátory a další součásti bydlení, které nejdou vystěhovat. Dáte-li si čas s přípravou, bude vás o to méně času stát finální úklid, uvidíte!

Malovat v zimě je naprostá hloupost

Dalším velmi rozšířeným mýtem je představa, že malovat v zimě může jen naprostý blázen. Hodně lidí si myslí, že v zimě namalované stěny nestihnou tak dokonale vyschnout. Tato myšlenka je způsobena skutečností, že v zimě je – logicky – zima, doma nemůžete tolik větrat a tím nedáte stěnám příležitost dostatečně proschnout. Vlivem toho může vznikat plíseň, které je mnohdy těžké se zbavit. Ani tohle ale není pravda, ba naopak suchý vzduch a skutečnost, že se v místnostech topí, je pro schnutí zdí naprosto ideální. Mnozí odborníci dokonce tvrdí, že se tímto způsobem prodlužuje životnost nátěru.

Obrázek: freeimages.com