Rozhodli jste se pro pořízení nové podlahy a váháte, jaký typ podlahové krytiny je pro vaši domácnost ten nejvhodnější? Prozkoumejte s námi výhody vinylových podlah! Rádi vás přesvědčíme o tom, že jsou optimální volbou pro každý byt či dům.

barkotex.cz_5 výhod vinylových podlah-iD Selection 40-lepené-21. Dílce nebo role? Je to jen na vás!

První velkou výhodou jsou rozdílné varianty, ve kterých si můžete vinylovou podlahu pořídit. Nabízí se dílce nebo celoplošné role. Díky tomu můžete svou volbu dokonale přizpůsobit prostoru, do kterého budete podlahu instalovat. Široká nabídka různých typů vinylových krytin umožňuje jejich pokládku do všech místností ve vašem domě či bytě. Využijete ji nejen v obývacím nebo v dětském pokoji, její výhody vás budou těšit i v kuchyni nebo v koupelně.

2. Lepit nebo volně pokládat?

Vinylová podlaha nabízí několik způsobů pokládky. Můžete ji buď celoplošně polepit speciálním podlahářským lepidlem, případně využít samolepicí variantu. Další možností jsou volně položitelné dílce. Stále oblíbenějším typem jsou plovoucí vinylové dílce. Ty se pokládají tzv. click systémem, jedná se tedy o dílce se zámkovým spojem. Jejich výhodou je, že na rozdíl od celoplošně lepených podlah snesou i mírnější nerovnosti podkladu.

3. Jednoduchá a rychlá pokládka

Aby vám podlaha dlouho a dobře sloužila, doporučujeme na její pokládku povolat zkušené podlahářské odborníky. Nicméně pokud jste šikovní domácí kutilové, zvládnete vinylovou podlahu nainstalovat i svépomocí. Při celoplošné lepené pokládce nezapomeňte dokoupit speciální lepidlo. Zaměřte se rovněž na kvalitu podkladu. V ideálním případě by měl být rovný, hladký a také suchý. Tím zamezíte vzniku nežádoucí podkladové vlhkosti. Ta by snižovala životnost vaší nové vinylové podlahy.

barkotex.cz_5 výhod vinylových podlah-samoleřící vinyl loose-lay4. Snadná údržba

V každodenním životě vás nejvíce potěší jednoduchost a pohoda, s jakou budete vaši vinylovou podlahu udržovat v čistotě. Podlahu stačí vysát nebo zamést a následně pouze setřít mírně vlhkým mopem či hadrem. A máte hotovo. Nemusíte používat ani žádné speciální čisticí prostředky, stačí běžný saponát. Pro udržení krásy podlahové krytiny v případě polití nebo jiného významnějšího potřísnění ji co nejdříve očistěte. Vinylová podlaha se vám za starostlivou péči odvděčí dlouhotrvající životností a stálým půvabem.

5. Vzory, barvy, designy

Výrobci vinylových podlah se v oblasti designu kromě sledování aktuálních trendů snaží vycházet vstříc i požadavkům zákazníků. Díky tomu se neustále rozšiřuje už tak rozsáhlá nabídka jednotlivých vzorů a barev, ve kterých si můžete vinylové podlahové krytiny pořídit. Vyznavači tradice tak mohou zalovit mezi klasickými dekory dřevěných podlah v rozdílných odstínech. Oblíbenou variantou jsou také designy se vzhledem parket. Pro ty, kdo nejsou fandy dřeva, jsou připraveny dekory dlažby, kamene, plechu či neobvyklé dekory různých barev a tvarů.

 

Ať už si vyberete vinylovou podlahu celoplošnou nebo dílcovou, se vzhledem dřeva nebo dlažby, vždy volte některou z kvalitních a prověřených značek. Mezi ně patří například FORBO, Centiva, Designflooring, PARADOR, PERGO nebo Tarkett.