Líbí se Vám stylové, designově krásné interiéry, ale nevíte, jak dosáhnout efektu, který běžně vídáte v časopisech? Skvělého výsledku můžete docílit i bez zkušeného bytového designéra- stačí jen být trochu kreativní a následovat několik základních pravidel o barvách a umístěn nábytku a bytových dekorací, o kterých si řekneme v tomto článku.

ghana-zirafa-21-x-11-x-100-cm11. Vyberte si barvu stěn jako poslední

Většina majitelů domů či bytů se snaží vybrat barvu stěn ještě před jejich nastěhováním. Ano, má to určitou logiku, ale věřte, že barva stěn se těžko navrhuje bez nábytku a bytových dekorací. Existují tisíce a tisíce odstínů nátěru stěn a každý z nich vypadá trochu jinak na různých stěnách a za různých světelných podmínek. Chcete-li barvu, která co nejlépe ladí s Vaším čalouněním, uměleckými díly, bytovými dekoracemi a čímkoliv jiným, pak se Vám bude nejlépe vybírat, pokud už tyto věci budou v dané místnosti.

2. Dejte Vašemu nábytku určitý volný prostor

Zkuste odolat přeplněnosti pokoje. Příjemným bydlením se rozumí prostor pro lehké manévrování. To je skvělá zpráva, pokud pracujete s omezeným rozpočtem, protože nemusíte zaplnit prostor spoustou nábytku. Dejte větší část rozpočtu do menších, ale kvalitních a hezkých kusů nábytku a dekorací, než kdybyste se měli snažit naplnit pokoj až po okraj kousky, které budou působit jako z blešího trhu.

3. Vytvořte střed zájmu

Existují vedoucí role a členové zálohy prakticky ve všech odvětvích lidské činnosti. To samé by mělo platit při dekorování interiérů. Vyberte si hlavní hvězdu místnosti a tím také ohnisko zájmu. Všechny další předměty by pak měly hrát druhotnou roli. Nesnažte se vytvořit více středobodů zájmu, což by mělo za následek vizuální šum. Můžete vybrat nějakou interiérovou dřevěnou dekoraci, obraz na stěně, nebo třeba postel v ložnici.

4. Umělecká díla a jiné bytové dekorace umístěte do správné výšky

V galeriích a muzeích visí kresby a umělecká díla tak, že jejich střed je přibližně ve výši očí. Ve vašem domově byste měli dodržovat toto pravidlo také.

Foto: my-hobby.cz